Gökçe Kod tatbikatı gerçeği aratmadı

Gökçe Kod tatbikatı gerçeği aratmadı

SİVAS – Sivas Cumhuriyet Altını Üniversitesi Esenlik Hizmetleri Aplikasyon ve Araştırma Hastanesi’nde sağlıkta nitelik standartları gereği Semavi Harf tatbikatı yapıldı, manevra gerçeğini aratmadı.

Gökçe kod tatbikatında senaryo gereği sökel odasında sayrı ve pestil yakını bulunurken, pestil yakını aniden ciğer ağrısı ve nefes darlığı yaşadığını belirtti. Marazlı, hemşire çağrı zili ile hemşireye veri verdi. Hastanın yatağına alınan pestil yakınına önceki müdahale servis hemşireleri aracılığıyla yapılarak ve mavi kod çağrısı verildi. Gökçe kod ekibi 3 dakika içinde görüngü yerine ulaşıp, hemşirelerden parasız ile ilişik bilgiyi alıp hastayı evgin servise aktarım amacıyla klinikten çıkardı. Ivedili serviste hastaya müdahaleyi yapılarak gökçe kod bitirildi. Haddinden Fazla çabuk olan tutkun yakınına, servis hemşireleri yapılan müdahale ile ilişik bilgi verildi ve dirilik rahatlatıldı.

“Yaşamı gözdağı altında olan bireylere acil hayat desteği seçmek üzere uygulanan bire bir ivedi nitelik kodu”

Konuya dayalı açıklamalarda bulunan SCÜ Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan, “Bugün hastanemizde Mavi Kod tatbikatı gerçekleştirilmiştir. Gökçe Harf hastanelerde makbul ve yaşamı tehdit altında olan bireylere evgin dirim desteği hatırlamak için meri tıpkısı evgin buut kodudur. Sayrılarevi ortamında züğürt ya da marazlı yakınlarının kalbinin durması ve tıbbi destek gerektiği zamanlarda bu durumu geçmiş ayırt eden keyif görevlisi 2222 nolu mavi kod numarasını arayarak evgin çağrı yapar. Semavi Kod birlikte memur ekipler sunu fazla 3 zaman zarfında fenomen namına ulaşarak hastaya lazım tıbbi yardımı sağlayarak takım başı olan doktorun uygun gördüğü yerde dirimlik desteğin devamı amacıyla hastanın emniyetli transportunu gerçekleştirir. Bugün yaptığımız Mavi kod tatbikatı ile semavi kod uygulama prosedürlerinin işleyişi ile ilgili durumu yerinde değerlendirmiş olduk. Tatbikatı planlayan kalite koordinatörümüze ve fariza işleyen kül personellerimize teşekkürname ederim” dedi.Share: