Fethiye’den Antalya’ya keyif paraşütüyle revan uçucu uçuşunu anlattı

Muğla’nın Fethiye ilçesinden kat paraşütüyle havalanarak Antalya Konyaaltı sahiline inen dirlik paraşütü pilotu, hedefine ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor.

İlçede ön paraşütü pilotu ve eğitmeni olarak çalışan Akif Emre Gürer (32), paraşütle Antalya’ya gitmeye karar verdi.

Ölüdeniz Mahallesi’ndeki 1965 rakımlı Babadağ’dan havalanan Gürer, gökyüzünde 6 saat 20 dakika süren yolculuğunun ardından Konyaaltı sahiline iniş yaptı. Gürer, yolculuğunu iş kamerasıyla araç altına aldı.

Hedefini gerçekleştirmenin mutluluğunu hararetli Gürer, yaptığı açıklamada, gökyüzünde yolculuğunun 143 kilometre sürdüğünü söyledi.

Uçuşunun küşayiş yerine çokça tafsilatlı olmadığını anlatan Gürer, “Henüz geçmiş Çameli Afyonkarahisar beyninde 250 kilometrelik tıpkısı uçuşum vardı. Beydağları’ndaki uçuşum sırasında Kızlar Sivirisi manzarası karşısında büyülendim.” dedi.

Gürer, Elmalı sırtlarında sert rüzgarın pervaz yönünü değiştirdiğini, türbülans nedeniyle ağırlık anlar yaşadığını anlattı.

Genelde insanların dirlik paraşütünü itimatsız bir spor adına düşündüğünü ifade fail Gürer, şunları kaydetti:

“Bilakis şuurlu ve profesyonellerce yapıldığında sonuç kademe sakıncasız tıpkı spor dalı. Uçuşumda 3800 metrelere çıktığım anlarda dağların zirvesine haddinden fazla yakın geçtim. Aklımda geçip geçemeyeceğim sorusu geldi. Her şeye rağmen değişik ayrımsız deneyim ile sunturlu aynı rotada hedefimi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu gibi etkinliklerle farkındalık ihdas etmek ve bu sporun güvenliliğini da ispat etmek istiyorum. Çektiğim görüntülerle birlikte bölgenin tanıtımını fora etmek istiyorum.”

Gürer, Babadağ’dan kalkıp Beydağları’ndaki Kızlar Sivrisi’ne her an baş aşağı yapmadan kalın kafalı dönmeyi hedeflediğini dile getirdi.Share: