“5. Buldan Yörük Türkmen Toyu” gerçekleştirildi

Denizli’nin Buldan ilçesinde bu sene beşincisi düzenlenen Yörük Türkmen Toyu’na az genelinden 200’ün üzerinde Yörük ve Türkmen derneği katıldı.

Buldan Yörük Türkmen Derneği öncülüğünde Denizli Büyükşehir Belediyesi, Buldan Kaymakamlığı ve Buldan Belediyesinin desteğiyle gerçekleştirilen aktiflik Süleymanlı Plato Gölü alanında yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinliğin açım konuşmasını fail Buldan Kaymakam Erek Solgun, “Yörük Türkmen geleneğini yaşatmak için anadan görme adına planlı programı birlik ve kardeşlik içerisinde gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Buldan Belediye Reisi Mustafa Şevik ise etkinliği bölgenin sunu iyicene coğrafyalarından biri olan Süleymanlı Plato Gölü’nde gerçekleştirdiklerini tabir etti.

MHP İl Başkanı Yusuf Acayip bile burada kendilerini birleştiren anne değerin vatan, ulus ve sembol sevgisi olduğunu dile getirdi.

Buldan Yörük Türkmen Derneği Başkanı Osman Önen’in selamlama konuşmasının peşi sıra ahali oyunları gösterileri sunuldu, sanatçılar konser verdi.

Programa, sınırlı genelinden 200’ün üzerinde Yörük ve Türkmen derneği katıldı.

Share: