Efeler Şehremaneti Sedir Toplantısı’nda 2 majör değişmeyen makbuz

Efeler Belediyesi sedir üyeleri, 2022 yılının Ağustos ayı 2’nci niteliksiz toplantısını yapmak üzere Efeler Belediyesi Sedir Salonu’nda bire bir araya gelirken, toplantıda 2 önemli değişmeyen alındı.

Efeler Şehremini Mehmet Fatih Atay’ın korona virüse yakalanması dolayısıyla katılamadığı oturumu, Efeler Belediyesi Divan Başkanvekili Ersun Sinanoğlu yönetti. Gündemdeki 4 maddenin görüşüldüğü toplantıda majör kararlar alındı. Divan gündeminin genişlik özen calip maddesi Dalama Tandır Festivali’nin düzenlenmesi oldu. Festival giderlerinin şehremaneti bütçesinden karşılanması hakkındaki Sedir Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu fikir birliği ile kabul edildi. Efeler Belediyesi yoluyla coğrafi belen tescili alınan Dalama Tandırı’nın talih genelinde tanıtılması amacıyla düzenlenecek festival, 22-23 Ilk Teşrin 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Gündemin özen calip bir özge maddesi ise Iri Taarruz’un 100’üncü yıl dönümünde Afyonkarahisar’da düzenlenecek Kocatepe Utku Yürüyüşü oldu. Efeler Belediyesi’nin yürüyüşe karışmak isteyen vatandaşlar amacıyla volta düzenlemesi, erişim ve aşındırmak masraflarının şehremaneti bütçesinden ödenmesi ile ilgili Sedir Tasrif ve Bütçe Komisyonu Raporu üyelerin fikir birliği ile meclisten geçti. – AYDIN

Share: