Futbol kulüpleri, dinlenme kampı için Afyonkarahisar’ı yeğleme ediyor

Toyluk ve Spor Bakanlığı yatırımlarıyla konaklama ve abuhava avantajını birleştiren Afyonkarahisar, bakir mevsim hazırlıkları için çok sayıda ayak topu kulübüne ocak sahipliği yapıyor.

Konaklama imkanları ve uygun iklim şartlarıyla ayak topu kulüplerinin tercihleri ortada kâin Afyonkarahisar’daki Kocatepe Spor Kompleksi’nde, Spor Kıç Süper Takım, Spor Popo 1. Lig, 2. Takım, 3. Grup ve Lehçe Çolpa Ligi (BAL) takımlarının yanı sıra Rusya, Suudi Arabistan ve Fas temsilcileri yıpranmamış sezon hazırlıklarını 10-15 günlük kamplarla gerçekleştiriyor.

Afyonkarahisar Belediyesince işletilen tesislerde, bu yıl üstelik çok sayıda ayak topu takımının ağırlanması bekleniyor.

Toyluk ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, AA muhabirine, Kocatepe Spor Kompleksi’ndeki birinci sınıf 14 ayak topu sahası nedeniyle Afyonkarahisar’ın kulüpler marifetiyle tercih edilen benzeri düz olduğunu söyledi.

Kentin abuhava şartları ve konaklama imkanlarıyla futbol kampına çokça akla yatkın olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, “Afyonkarahisar’da futbol kampı amacıyla her molekül bulunan. Bu yıl ilkgüz sonuna kadar Afyonkarahisar’a 60’a yakın futbol kulübü bekliyoruz. Şu asıl kadar 20 takım geldi. Suudi Arabistan, Rusya ve Fas’tan birlikte sahalarımızı rezerve etmişler. Afyonkarahisar Belediyemiz ile kamp fail futbol kulüpleri amacıyla elimizden mevrut temas şeyi yapıyoruz zira Afyonkarahisar termal tesisiyle, gastronomisiyle ve kültürüyle turizm şehri. Şehrimizin spor turizminden birlikte nasip almasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Afyonkarahisar spor turizminde bile ön plana çıkarılmak isteniyor

Afyonkarahisar Belediye Reisi Mehmet Zeybek bile gelişigüzel sene haddinden fazla sayıda ayak topu kulübünün iklim şartlarının uygunluğu zımnında kenti tercih ettiğini dile getirdi.

Futbol takımları için kros alanı birlikte hazırladıklarına değinen Zeybek, “Bodur müddet içerisinde burayı da tamamlayacağız. Sahaların bakımlarını şehremaneti namına biz üstleniyoruz. Bir Tane gayemiz, Afyonkarahisar’ı spor turizminde bile öne çakmak.” diye konuştu.

Teknik direktörler üstelik imkanlardan kıvançlı

Spor Mabat 1. Grup ekiplerinden Altay’ın ustalık direktörü Sinan Kaloğlu birlikte evvel hamle çalışmalarını İzmir’birlikte yaptıklarını ve ikinci dinlenme kampı dönemi amacıyla Afyonkarahisar’bile bulunduklarına dikkati çekerek, “Afyonkarahisar’üstelik kamp dönemi geçirdiğimiz amacıyla çok memnunuz. Burada futbol sahalarının yanı sıra çokça evire çevire imkanlar var. Kampta ustalık ve taktik antrenmanlarının beraberinde ağır sıklet depoluyoruz. İnşallah, sezona üstelik mebzul başlayacağız. Tendürüst oyuncularımızla birlikte hedefimiz bu sene ligde kalmak.”değerlendirmesinde bulundu.

2. Küme ekiplerinden Batman Petrolspor’un ustalık direktörü Ahmet Yavuz, güzeşte yıl de Afyonkarahisar’bile kamp yaptıklarını, memnun kaldıkları üzere yine kente geldiklerini vurgulayarak, “Buradaki mesai ortamı ve düz zeminleri gayet gür. hava şartları da çokça çok tasalı edici değil. Afyonkarahisar’birlikte 15 günlük kampımız ile tedarik maçlarımız olacak.” diyerek konuştu.

3. Klasman ekiplerinden Ayvalıkgücü Belediyespor’un maharet direktörü Mehmet Yıkılmazdağ, yoğun ikinci kez Afyonkarahisar’a geldiklerini belirterek, “Burada iklim şartları zımnında bizim açımızdan çok hayır geçiyor. Sabık yıl burada kamp yaptık, şampiyon olduk. Daim dahi dinlenme kampı için Afyonkarahisar’ı yeğleme ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ayvalıkgücü Belediyespor oyuncusu Ertuğrul Sebep ise çok aşkın futbol sahası ile kaliteli konaklama imkanlarıyla Afyonkarahisar’de bulunmaktan haddinden fazla kıvançlı olduklarını, tıpkısı zamanda ayrımlı takımlarla tedarik maçları yapma fırsatı bulduklarını dile getirdi.

Share: