Husumetli olduğu kadına çarpıp, 300 metre otomobilin tavanında sürükledi

KARAMAN’da Süleyman Y., adliye uğrunda konuşmak amacıyla kendisine akıllıca mevrut husumetlisi Merve Şakır’a otomobiliyle çarpıp, kestirmece 300 metre aracın tavanında sürükledi. Fren yaparak Şakır’ı akaryakıt istasyonu içerisinde düşüren otomobilin sürücüsü Süleyman Y., henüz sonradan güre kadının sol ayağının üzerinden geçerek kaçtı. Merve Şakır’ın, otomobilin üzerinde bulunduğu anlar ise düzenlilik kameralarına yansıdı.

Olay, akşam saatlerinde Karaman Türe Sarayı uğrunda meydana geldi. İddiaya bakarak Merve Şakır, aralarında münazaa kâin Süleyman Y. ile adliye uğrunda bahsetmek istedi. Merve Şakır, Süleyman Y.’nin bulunduğu otomobile akilane yürürken, bir anda gaza basan sürücü, namına akıllıcasına gelen tendürüst kadına çarptı. Çarpmanın etkisiyle Merve Şakır otomobilin tavanında kalırken, Süleyman Y. ise durmayarak hemen görüngü yerinden uzaklaştı. Yaklaşık 300 metre boyunca otomobilin tavanında sürüklenen Merve Şakır, Süleyman Y.’nin akaryakıt istasyonu içerisine girerken fren yapması sonucu otomobilin önüne düştü. Süleyman Y., bu posta üstelik otomobil ile Şakır’ın sol ayağının üzerinden geçerek kaçtı. Olayı görenlerin ihbarı konusunda bölgeye çok sayıda polis güçleri ve sağlık ekibi gönderme edildi. İlk müdahalesi görüngü durumunda yapılan canlı karı henüz sonradan Karaman Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tüvana kadının tedavisi bitmeme ederken, polis, fenomen yerinden kaçan Süleyman Y.’yi çakmak için say başlattı. Merve Şakır’ın otomobilin üzerinde sürüklendiği anlar ise çevredeki asayiş kameralarına yansıdı.

‘ARABAYI KIZIMIN ÜZERİNE SÜRDÜ’

Olay anına şehadet fail Merve Şakır’ın annesi Durdane Şakır, “Kızım Süleyman Y. ile konuşmak için onların yanına akıllıcasına gitti. Bu tam Süleyman Y. arabayı kızımın üzerine sürdü. Kızım kazanın arkası sıra ön tampona yapıştı. Ego ‘dur’ dememe karşın makine durmadı. Kızım temel baba beni kurtarın diye niteleyerek bağırdı, biz arabanın peşinden koştuk. 300 metre ilerideki petrolün yanına kadar koştum ve kızımı orada yerde kanlar içerisinde gördüm. Çocuğu arabanın üzerinden düşürdükten sonraları sol bacağının üzerinden önceki arabayla. Şu an bacağı kötü. Ben savcılarımızdan, polisimizden ve devletimizden arkalama istiyorum. Gerekenin yapılmasını istiyorum” dedi.Share: