Depremzede sülale ile depremzede köpeğin buluşma andaç duygulandırdı

Depremzede karı ile depremzede köpeğin telaki anı duygulandırdı

Hatay depreminde depresyon altında mütezayit ve kurtarılan köpek ile gine Hataylı depremzede ocak 24 devir sonraları Muğla Büyükşehir Belediyesi Geçici Efsanevi Bakımevi ekiplerinin ocak sahipliğinde birbirlerine kavuştu.

MUĞLA – Depremin 15’inci gününde Hatay’de depresyon altından sıhhatli çıkarılan Boxer cinsi köpek yine Hatay depreminden sıhhatli kurtulan sarıklı çift vasıtasıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi Geçici Efsanevi Kademe’nde sahiplenildi. Zelzele bölgesi Hatay’da başlayan film kabil hikaye Muğla’da duygusal ve mutlu aynı kavuşma ile noktalandı ve Köfte yeni ailesine kavuştu.

Hatay Defne’dahi muallimlik özne Özlem Yılmaz Kahleoğlulları ve eşi depremden çocukları ile sağ kurtuldu. Sonrasında farklı şehirlerde bulunan sülale sonuç yerine Muğla’ya geldi. Içtimai medya aracılığı ile hoca arkadaşlarının çöküntü altından benzeri köpeği salim çıkardığını görünce herkesi etiketleyerek paylaşım fail Özlenti Yılmaz Kahleoğulları’na Muğla Büyükşehir Belediyesi ulaştı ve yanık köpeği Muğla’ya getirdi. Umum bakımları, tedavisi yapılan Köfte ismi verilen boxer cinsi köpek ağız ağıza iyileşince Özlem Yılmaz Kahleoğulları’na konfirmasyon edildi.

Köfte isimli köpeği teslim almak üzere Muğla Büyükşehir Belediyesi Geçici Efsanevi Bakımevine mevrut Özlenti Yılmayan Kahleoğulları, “Biz 6 Gücük Ay depreminden bilahare 3 site değiştirerek Muğla’ya sığındık. Köfte hoca arkadaşımız Yüksek Maksat tamamen yıkılmış bir binanın enkazından 15’inci dolaşma çıkarılıyor. Bildiğim seçkin yere etiketleyerek paylaşım yaptım ve müzaheret istedim. Etiketlediğim isimler beyninde Muğla Büyükşehir Belediyesi bile vardı. Oradan dönme oldu. Osman Başkanı üstelik etiketledim. Çok bahtiyar oldum. Siz bana ulaştınız. Buraya sağ salim getirildi. Sonradan barınaktan bana ulaştılar. Dediler ki bizim kontrolümüzde tedavisi yapılsın, sonradan biz siz vereceğiz. Zaman tedavisinin tamamlandığını öğrendim. Onu almaya geldim. Söylemem geçişsiz. Amiyane bu şehirde katlanılamaz ayrımsız dayanışma gördük. Belediyeden, civar halkından. Hayatımız boyunca unutmayacağız. Muğla Büyükşehir çok organize. İlk günden beri tığ bunu fark ettik. Seçme yerde varlıklarını hissettik. Çok vahim işler, kurslar, çocuklara kurslar, hijyen ile ilgilendiren icraat, fena hâlde şeyler duyuyoruz. Hatay’bile üstelik ekipleri var. Onlar bile çalışmalarına devam ediyor” dedi.

Share: