Cumhur Reisi Erdoğan: “Tahıl koridorunun açılmasını sağlayarak Türkiye’nin açacak rolünü aynı misil henüz teslim ettik”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Tahıl koridorunun açılmasını sağlayarak Türkiye’nin açacak rolünü aynı kez henüz teslim ettik”

-“Bundan 3 yıl önceki Enformatik Vadisi’ni açtığımızda buranın enformatik üssü olacağını rapor etmiştim. Aradan geçen zamanda vadimizin bu hedeflerine adım adım yürüdüğünü görüyoruz”

-“Vadimiz 230 bin metrekare ilişkin alanı ile ülkemizin sunu balaban uygulayım bilimi ihya merkezidir. Milli Uygulayım Bilimi hamlemize balaban tıpkısı ivme katıyor”

-“Pir amal yapanları, ortaya eserleriyle çıkanları beğenmek bizim geleneğimizin mirasıdır”

-“Türkiye Reisicumhur olarak, yenilikçi birinci sınıf projelerin ortaya çıkmasını çokça ama çokça önem veriyorum. 2021’den bu yana arz çokça ihracat özne ve kadın istihdamı en çokça olan firmalarımızı tebrik ediyorum”

-“Teknolojik bağımsızlığınızı kazanmadan, ne iktisadi ne siyasal anlamda özgürlüğünüzü gerçekleştirme edebilirsiniz. Güneş Tacı virüs salgını sürecinde yaşananlar bu gerçeği can alıcı şekilde ortaya koymuştur”

-“Türkiye olarak bu mütehammil süreçte başarılı bir imtihan verdik. Ekonomik hayatın durmasına müsaade etmedik. Türk firmaları hükümetimizin teşvikleri sayesinde başarı çıtasını yukarı taşıdılar”

-“Geçtiğimiz yıl elde ettiğimiz yüzde 11’lik büyümeyle G20 ülkeleri ortada 1. sıraya yerleştik”

-“Orak Ayı ayı ihracatımız 18 milyar dolara ulaştı. 2002 yılında elden 36 milyar dolar ihracat işleyen Türkiye’den 250 bilyon dolar dış satım özne Türkiye’ye geldik”

-“Fahiş değer artışları ve enflasyon dolayısıyla vatandaşımızın konusunda biriken yükü kesmek amacıyla lazım adımları attık atmaya bitmeme ediyoruz”

KOCAELİ – Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Endüstri ve Teknolojinin Merkezi Kocaeli’ye Değer Katanlar Ihsan Töreni’nde açıklamalarda bulundu.

Share: