Bayramiç’te, Başpehlivan Mustafa Taş

Çanakkale Bayramiç’te bu yıl 2’ncisi gerçekleştirilen Bayramiç Mehmet Akif Ersoy Yağlı Güreşçi Güreşleri’nin başpehlivanı Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT güreşçisi Mustafa Taş oldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin cömert ilçesi Çanakkale Bayramiç’te bu yıl 2’ncisi gerçekleştirilen Bayramiç Mehmet Akif Ersoy Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne Antalya Büyükşehir Belediye Reisi Muhittin Haşere da geldi. Başbuğ Haşere, Bayramiç güreş alanını dolduran vatandaşları selamlayarak, er meydanına çıkan pehlivanlara başarılar diledi.

“Pehlivanlarımız canla başla savaşım ediyor”

Muhittin Böcek, güzel benzeri organizasyona ocak sahipliği yapmasından kontekst Bayramiç Belediye Başkanı Bay Akla Yatkın’a teşekkür etti. Başkan Muhittin Böcü, “Burada muhteşem aynı güzellik var. Pehlivanlarımız er meydanına çıkarak, canla başla mücadele etti. Bunun örneğini Kırkpınar’birlikte birlikte gördük ve kızıl kemeri Antalya’ya getirdik. Bu etkinlikte emeği güzeşte herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bayramiç Şehremini Kişi Akıllıca ise ikincisini gerçekleştirdikleri semiz pehlivan güreşlerinden periferi çokça bahtiyar ve ateşli olduklarını aktararak, “Antalya ile Bayramiç cömert belediyedir. Çokça şanlı desteklerini görüyoruz. Bayramiç halkı hesabına başta güreşlerin yapılmasına katkısından yağlık, temas cins desteği vermesi namına teşekkürname ediyoruz” diyerek konuştu.

Finalde iki Büyükşehir pehlivanı karşı karşıya geldi

2. Bayramiç Mehmet Akif Ersoy Besili Pehlivan Güreşleri’ne Türkiye’nin arz majör başpehlivanları katıldı. Güreşlerde Büyükşehir Belediyesi ASAT Spor Kulübü güreşçileri başarılarıyla göz doldurdu. Başpehlivanlık müsabakalarında iki Büyükşehir ASAT güreşçisi Yusuf Fert Efe ile tarihi Kırkpınar Semirtilmiş Pehlivan güreşleri ikincisi Mustafa Taş karşı karşıya geldi. Mustafa Taş, rakibi Yusuf Fert Yiğit’i çangal oyunu ile yenerek, 2. Bayramiç Mehmet Akif Ersoy Semiz Güreşçi Güreşleri’nin başpehlivanı oldu. Mustafa Taş, başpehlivanlık kemerini Başkan Muhittin Böcek’in elinden aldı. Başkan Muhittin Böcek, finalde karşılaşan Yusuf Fert Yiğit ve Mustafa Taş koyulmak için cemi pehlivanları mücadelelerinden hava tebrik etti. – ANTALYA

Share: