Bayburt’ta kamu kurumlarına ilgilendiren malzemeleri arakçı hırsızlık zanlısı tutuklandı

Bayburt İl Bitirmiş Komutanlığı ekiplerince yapılan icraat sonucu amme kurumlarına ilişkin malzemeleri çalan hırsızlık zanlısı 1 hayat tutuklandı.

Bayburt İl Cingöz Komutanlığı ekipleri, bastırık sahasında bulunan amme kurumlarına ilgili, kum ocağı, sulama pompaları ve çeşitli şantiyelerde meydana gelen bakır neşelilik kablosu ve hayatiyet üreteç motorları türünde malzemelerin çalınması olayı ile ilgilendiren geniş yetenekli tetkik ve sormaca başlattı. İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Aydıntepe İlçe Cingöz Komutanlığınca yapılan çalışmalarda devlet genelinde mevcut PTS ve müşteri sistemlerinin izlenmesi ve kamera görüntülerinin incelenmesi sonucu şüphelilerin tespit edilmesi üzerine 10.02.2023 tarihinde düzenlenen operasyonda berbat Ş.C. ve İ.K kullandıkları şalter ile yakalandı. Yakalanan şüphelilere ait araçlarda adli makamlardan alınan taharri kararı ile yapılan arama sonucu sulama pompalarında beğenilen benzeri adet üreteç motoru bulunarak ele geçirildi. Şüpheliler, jandarmada gözaltına alınmalarının ardından adli makamlara gönderme edildi. Mahkemeye çıkarılan İ.K erkin kalırken, S.Ç tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olaya ilgilendiren sürdürülen geniş çaplı yer taharri taraması sonucu çalınan motorlardan değişik dört adedi üstelik araziye atılmış vaziyette bulunarak gelgel yetkililerine tasdik edildi. – BAYBURT

Share: