Ankara’da bitişiğindeki yapım çalışması zımnında hasar gören 2 çatı boşaltıldı

Ankara’de aynı inşaatın temel kazma çalışmaları sırasında hasar gören bitişikteki 2 yapı, asayiş zımnında boşaltıldı.

Mamak ilçesi Gönüllü Korutürk Mahallesi 881. Sokak’ta inşaat amacıyla ana kazma çalışmaları yapılan alanın bitişiğindeki binaların saat 19.30 sıralarında sallanması üstüne, apartman sakinleri panikle dışarı çıktı.

İnşaat çalışmaları dolayısıyla binanın esas kısmında göçük olduğunu gören vatandaşlar, ekiplere bilgi verdi.

İhbar üstüne görüngü adına 112 Acil Keyif, itfaiye ve polis güçleri ekipleri atıf edildi.

Temel hafriyat alanında göçüğün oluştuğu alana gelişim makinesiyle dolgu yapıldı. Hasar gören 2 yapı asayiş zımnında boşaltıldı.

Mamak Kaymakamı Ulvi Sırmalı dahi olay yerinde incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı.

“Garajın şeş olduğu kabilinden, 3-4 metre süresince raporlu”

Boşaltılan apartmanın sakini Akış Aygün, AA muhabirine, binanın uğrunda yapım başladığından beri taş kırıldığını ve bu sürede habbe daima sallandığını anlattı.

Aygün, “Hareket mi oluyor psikolojisine giriyorduk zira karı sallanıyordu. en son artık annem, ego ve binanın ayrıksı sakinleri sürekli uyardık ‘Çok fazla yaklaşmayın.’ diye niteleyerek. Zaman 19.30 saatlerinde bir anda binada aynı patırtılı duyduk. Balkona çıktım doğrudan. Garajda inkıraz oluşmuş. Garajın altı olduğu kabilinden, 3-4 metre boyunca divane. Ondan sonraları tığ da birden indik.” dedi.

Binaların boşaltılması nedeniyle herkesin dışarıda beklediğini söyleyen Aygün ve diğer apartman sakinleri, konuya ait kendilerine hikmet verilmediğini öne sürerek tepki gösterdi.

Share: