Ankara’da bitişiğindeki yapım çalışması zımnında hasar gören 2 yapı boşaltıldı

Ankara’bile ayrımsız inşaatın ana kazma çalışmaları sırasında hasar gören bitişikteki 2 yapı, asayiş nedeniyle boşaltıldı.

Mamak ilçesi Fahri Korutürk Mahallesi 881. Sokak’ta yapım amacıyla ana kazma çalışmaları yapılan alanın bitişiğindeki binaların saat 19.30 sıralarında sallanması üstüne, apartman sakinleri panikle hariç çıktı.

İnşaat çalışmaları zımnında binanın ana kısmında çökmüş olduğunu gören vatandaşlar, ekiplere bilgi verdi.

İhbar üstüne fenomen hesabına 112 Evgin Afiyet, itfaiye aracı ve polis güçleri ekipleri sevk edildi.

Temel kazı alanında göçüğün oluştuğu alana gelişim makinesiyle dolgu yapıldı. Hasar gören 2 çatı güvenlik dolayısıyla boşaltıldı.

Mamak Kaymakamı Mualla Sırmalı bile görüngü yerinde incelemelerde bulundu, yetkililerden hikmet aldı.

“Garajın altı olduğu gibi, 3-4 metre boyunca zıvanasız”

Boşaltılan apartmanın sakini Akış Aygün, AA muhabirine, binanın uğrunda inşaat başladığından beri taş kırıldığını ve bu sürede evin sonsuz sallandığını anlattı.

Aygün, “Sarsıntı mi oluyor psikolojisine giriyorduk çünkü karı sallanıyordu. en son çıktı annem, ben ve binanın gayrı sakinleri sonsuz uyardık ‘Çok çok yaklaşmayın.’ diye. Bugün 19.30 saatlerinde bir anda binada tıpkı curcunalı duyduk. Balkona çıktım direkt. Garajda inkıraz oluşuk. Garajın altı olduğu kabil, 3-4 metre süresince zıvanasız. Ondan sonraları biz dahi alelacele indik.” dedi.

Binaların boşaltılması zımnında herkesin dışarıda beklediğini söyleyen Aygün ve farklı apartman sakinleri, konuya ilişkin kendilerine bilgelik verilmediğini öne sürerek tepki gösterdi.

Share: