“2. Şavşat Arsıulusal Off-Road Oyunları” renkli görüntülere hayal oldu

– “2. Şavşat Arsıulusal Off-Road Oyunları” mülevven görüntülere sahne oldu

ARTVİN – Artvin’in Şavşat ilçesinde düzenlenen Şavşat Arsıulusal Off-Road Oyunlarında yarışmacılar dereceye çalmak üzere müthiş yarıştı. Renkli görüntülerin hayalet olduğu etkinlikte parkurdaki kabarıklık ve çukurlar yarışmacılar print anlar yaşattı.

Artvin’in Şavşat ilçesinde 2. öğün düzenlenen Şavşat Uluslararası Off-Road Oyunları mülevven görüntülere görüntü oldu. İlçenin Köprüyaka köyünde Şavşat Off-Road Dağcılık ve Fotoğrafçılık Kulübün vasıtasıyla planlı yarışmaya mecmu 40 miftah katıldı. Erzurum, Sivas, Artvin, Rize, Kars, Iğdır kadar illerin yanında Gürcistandan gelen vesait 4 klasmanda yarıştı. 2016 yılında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna yıldırı örgütü mensuplarınca planlı saldırıda şehit sakıt Kurnaz Asker Fatih Çaybaşı’nın yerine planlı yarışmada araçların motosiklet gücüne göre S1, S2, S3 ve S4 adına adlandırılan kategorilerinde sürücüler dereye çalmak için kıyasıya mücadele etti. 32 kapıdan oluşan parkurda kabarıklık ve çukurlar arada bir sürücülere tahakküm anlar yaşatırken, Şavşat Kaymakamı Yusuf Akın yarışmaya tıpkı araçta co-tayyareci yerine katıldı.

Yarışlarda, S1 kategorisinde Hüseyin Güngör-Mehmet Baltacı, S2 kategorisinde Misyon Altun-Ubeydullah Pekmez, S3 kategorisinde Alim-Mercan Balığı-Alicenap Batur, S4 kategorisinde dahi Gürcistan ekibi Mamuga Kuthanatze-Arsen Heyiolze birinciliği elde etti.

Yarışmaya co-pilot olarak katılan Şavşat Kaymakamı Yusuf Akın yaptığı açıklamada, “Bugün co-uçucu oldum. Benim için güzel bir heyecandı. Haricen izlenilen kabilinden gösterişsiz, davranış zevkine dayalı tıpkı spor değil. Beceri isteyen, adrenalini en son düzeyde yaşatan bir spor. İlk nöbet deneyimledim. Siftinlik çok mutlu oldum. Şavşat gibi soğuk bir şehirde bu kadar insanın toplanması bizi çokça bahtiyar etti. Şita turizmine müteveccih sunturlu tıpkısı etkinlik. Vatandaşlarımızla karşılaşmak üzere pir bire bir okazyon oldu” dedi.

Share: