“2. Şavşat Uluslararası Off-Road Oyunları” mülevven görüntülere sahne oldu

Artvin’in Şavşat ilçesinde düzenlenen Şavşat Uluslararası Off-Road Oyunlarında yarışmacılar dereceye fethetmek için kıyasıya yarıştı. Mülevven görüntülerin hayal olduğu etkinlikte parkurdaki tümsek ve çukurlar yarışmacılar yumruk anlar yaşattı.

Artvin’in Şavşat ilçesinde 2. kez planlı Şavşat Uluslararası Off-Road Oyunları renkli görüntülere hayal oldu. İlçenin Köprüyaka köyünde Şavşat Off-Road Dağcılık ve Fotoğrafçılık Kulübün vasıtasıyla düzenlenen yarışmaya toplam 40 anahtar katıldı. Erzurum, Sivas, Artvin, Rize, Kars, Iğdır üzere illerin beraberinde Gürcistandan gelen araçlar 4 klasmanda yarıştı. 2016 yılında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna terör örgütü mensuplarınca düzenlenen saldırıda martir sakıt Jandarma Çeri Fatih Çaybaşı’nın namına planlı yarışmada araçların motor gücüne göre S1, S2, S3 ve S4 kendisine adlandırılan kategorilerinde sürücüler dereye bağışlamak için kıyasıya savaş etti. 32 kapıdan oluşan parkurda kabarıklık ve çukurlar ara sıra sürücülere zor anlar yaşatırken, Şavşat Kaymakamı Yusuf Akış yarışmaya benzeri araçta co-uçman namına katıldı.

Yarışlarda, S1 kategorisinde Hüseyin Güngör-Mehmet Baltacı, S2 kategorisinde Murat Altun-Ubeydullah Pekmez, S3 kategorisinde Alim-Mercan-Alicenap Bahadır, S4 kategorisinde de Gürcistan ekibi Mamuga Kuthanatze-Arsen Heyiolze birinciliği elde etti.

Yarışmaya co-pilot olarak katılan Şavşat Kaymakamı Yusuf Akın yaptığı açıklamada, “Zaman co-pilot oldum. Benim üzere evire çevire tıpkısı heyecandı. Dışarıdan izlenilen üzere gösterişsiz, durum zevkine dair tıpkısı spor değil. Maharet talip, adrenalini en son düzeyde yaşatan ayrımsız spor. İlk misil deneyimledim. Aşağı çokça mutlu oldum. Şavşat kabilinden itici tıpkısı şehirde bu büyüklüğünde insanın toplanması bizi çok mutlu etti. Şita turizmine müteveccih evire çevire tıpkı etkinlik. Vatandaşlarımızla kavuşmak için iyice benzeri vesile oldu” dedi. – ARTVİN

Share: