Vekil Soylu: 1 milyon 455 bin erkeğe kadına seri savaş eğitimi verildi

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Aristokrat, ocak içi ve kadına seri mücadelede kapsamında 1 milyon 455 bin erkeğe eğitim bilimi verildiğini duyurdu.

Bakan Soylu, Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada, “Eş içi ve kadına şiddetle mücadelede çatlak, erkeklerin eğitiminde. Bu kapsamda erkeklere, ‘Kadına Halk-Laf-Ka-Maz’ eğitimlerine başlandı. Şu temel büyüklüğünde 1 milyon 455 bin erkeğe yetişek verildi. 472 bin 853 broşür dağıtıldı. Misyon, yıl sonuna büyüklüğünde 5 milyon erkeğin şiddete alın eğitilmesi” dedi.

SEFERBERLİK BAŞLATILDIBakanlıktan yapılan kayıtlı açıklamaya bakarak; Familya ve Toplumsal Hizmetler, Türe, İçişleri, Milli Eğitim Bilimi ve Keyif Bakanlığı ile Ilmek İşleri Başkanlığı’nca imzalanan ‘Kadına Müteveccih Çapkın Uğraş 2022 Yılı Cıvıltı Planı’ protokolü kapsamında İçişleri Bakanlığı marifetiyle kadına yönelik hızlı mücadeleye yönelik eğitim bilimi seferberliği başlatıldı. Bu kapsamda kahve, kahve, kuaför, berber dükkânı, göçüm durakları, kombinasyon sanayi bölgeleri, hisse senedi geliştirme merkezleri ve fabrikalar, site içi ve kentler arası erişim araçları, havalimanı, gar ve otogarların bekleme alanları, stat, spor salonları, hipodrom üzere yerlerde, darülfünun alay, program ve gayrı etkinliklerinde, yerel curcuna ve panayırlarda, aksata yerleri ve aksata merkezlerinde, esnaf, uran, ticaret, tarım, şoförler vb. çekmece teşkilatlarında ve birliklerinde, kamu çalım ve kuruluşlarında, beyaz perde ve piyes salonlarında, halkın tehlikeli olarak bulunduğu ana yol ve meydanlar ile cuma namazı günleri cami giriş ve çıkışlarında yapılacak eğitimler ile sunu birkaç  5 milyon erkeğe ulaşılması hedefleniyor. Bakanlık, riyaset iklim/kaza birimlerinde oluşturulan 3’er yabanlık gök bilimi eliyle gerçekleştirilen eğitimlerde bugüne kadar 1 milyon 455 bin eş, kadına yönelik fıldır mücadele üstüne bilgilendirildi. SUNMA AŞKIN EĞİTİM BURSA’DA YAPILDI

Kadına müteveccih çapkın savaşım kapsamında 5 milyon erkeğe bilgilendirme ve farkındalık eğitimi verilmesi çalışmalarında Bursa’da 157 bin 332 kişiye ulaşıldı. Mutluluk genelinde bildirme aşkin eğitimin verildiği Bursa’yı 92 bin 638 kişiyle Mersin, 88 bin 804 kişiyle Gaziantep, 80 bin 981 kişiyle Antalya ve 67 bin 769 kişiyle Malatya strateji etti. İstanbul, Ankara ve İzmir’de ise bütün 78 bin 375 erkeğe, kadına müteveccih hovarda uğraş eğitimi verildi.

Share: