Sulh Arduç O İsimle Alay Malay…

TRT 1’in reyting rekortmeni dizisi “Alparslan Nazik Selçuklu”nun ekrana gelen evvel fragmanı dikkat çekti.

Hazar Arduç’un başrolünü oynadığı diziden mevsim böylece Fahriye Evcen ve Toprak Raf ayrılmıştı. Dizinin kadrosuna Serhat Tutumluer, Bora Cengiz, Düş Karadağ ve Hikâye Gürman katılmıştı.

SEFERİYE HATUN BELLİ OLDU

Dizinin asıl merak edilen oyuncusu ise Alparslan’ın eşi Seferiye Kadin’a hayat verecek isimdi. Birsen Altuntaş’ın haberine göre; Böylece peçe kadar saklanan o ismin kim olduğu ortaya imdi.

BARIŞ ARDUÇ’UN PARTNERİ KAYRA OLDU

tv8’dahi ekrana gelen “Canım Annem”dahi izleyici karşısına sâdır Mevhibe Zabcı rolün sahibi oldu. 21 yaşındaki tüvana yıldızın maltalık verdiği Hükümdar Alparslan’ın karısı ve Melikşah’ın annesi Seferiye Eş karakterinin haber halini eski sene Uyanma: Büyük Selçuki dizisinde Çiğdem Selışık Kalıplı oynamıştı.

INAYET ZABCI KİMDİR?

Tüvana aktör Inayet Zabcı, 2001 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Malatyalı olan 21 yaşındaki aktör, hasis yaşlarda modelliğe başladı. Best Misil Bala Türkiye Prensesi seçildi. Tıpkı zamanda Best Child Model of the World yarışmasında bir numara oldu.

Tiyatroya lisede başlayan oyuncu, Mimar Sinan Üniversitesi Pir Sanatlar Fakültesi’nde düzencilik eğitimi alıyor.

LÜTUF ZABCI’NIN SAHA ALDIĞI PROJELER

Küçük Kıyamet

Harem

Muhteşem Yüzyıl

Aşktan Kaçınılmaz

Hayat Yolunda

Küçük Ağa

Aydamaya

Seddülbahir 32 Saat

Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı

Vatanım Sensin

Gülperi

Doğduğun Ocak Kaderindir

BARIŞ ARDUÇ KİMDİR?

9 Ekim 1987 tarihinde İsviçre’nin Scherzingen şehrinde dünyaya geldi. Sulh Arduç aslen Arnavut göçmenidir ve Ordu Fatsalıdır. ‘Onur’ adında abisi ve ‘Mert’ adında kardeşi vardır.

1995 yılında aileyle gelişigüzel Kocaeli’nin Taşmak ilçesine yerleşti. 1999 yılında yaşanan Taşmak Depremi sonrasında Bolu’ya taşındı. Darülfünun eğitimi için gittiği Kayseri Erciyes Üniversitesi Spor Akademisi’ni uyarlanmış olamadığı amacıyla yarıda bıraktı. Hazar Arduç lise mezunudur.

İyi benzeri yüzücü olan Barış Arduç, 8 yıl boyunca İstanbul Şile’üstelik ambulans kendisine çalıştı.

Tiyatro oyuncusu Ağıl Algan ile tanışmasının peşi sıra oyuncu olmaya değişmeyen verdi. Okul Acıklı ve Sadri Alışık Tiyatrosu’nda üçkâğıtçılık eğitimi aldı. Fotomodellik ve seslendirme çalışmalarında bulundu.

İlk azrail önü üçkâğıtçılık deneyimini 2011 yılında hanende Popülasyon Gedik’in ‘Paramparça’ adlı şarkısına çektiği klipte çalım alarak yaşadı. Tıpkı yıl ‘Küçük Hanımefendi’ dizisinde ‘Cenk’ karakterini oynadı.

2015 yılında ‘Kiralık Aşk’ dizisinde ‘Ömer’ karakteriyle sergilediği performansla dikkatleri konusunda geçti.

Beyazperdede ilk defa 2014 yılında ‘Sadece Sen’ beyaz perde filmiyle meydan aldı. Hazar Arduç ince süredir ‘Alparslan Iri Selçuki’ ünlü dizide alım çalım alıyor.

ÖZEL YAŞAMI

1987 tevellütlü olan Hazar Arduç, 2022 yılı bakımından 35 yaşındadır.

2020 yılında oyuncu Gupse Özay ile evlendi.

Share: