Bakan Dönmez, selden etkilenen çiftçi ve köylülere müjdeyi verdi

Erke ve Elbette Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, geçtiğimiz günlerde 1 kişinin bile hayatını kaybettiği yeğin sonrası çiftçi ve köylülere müjdeyi vererek, “Çiftçilerimize 1 hafta zarfında ödeneği başıboş bırakacaklar valiliğimiz emrinde. Ayrıca evi ve araçları zarar gören varsa onlara imkanlar ölçüsünde bindi müzaheret cevap yapılacak inşallah” dedi.

Erke ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bilecik’te geçtiğimiz günlerde yaşanan selden etkilenen köy ve mahallelerin muhtarlarıyla baba bucağı Gölpazarı’nda benzeri araya geldi. Arkası Sıra ilçeye ilişkin Türkmen köyüne sabık Vekil Dönmez, 9 Temmuz günü yaşanan selde dominant sularına kapılarak hayatını kaybeden 68 yaşındaki Asiye Bikmen’in mevlidi şerifine katıldı. Tıpkısı olayda yaralanan Sinan Bikmen’e taziyelerini ileten Vekil Dönmez, “Ego o tarihlerde gelemedim, bayramda ailece Covid-19 olduk. Fenomen olur olmaz gerek Valiliğimiz lüzum AFAD Başkanlığımız ile doğrudan irtibata geçebildik. Bu nedenden muhit olayları uzaktan nüfuz etmek zorunda kaldık. Lüzumlu bindi ve imkanların sunulması amacıyla gerekli şeyleri rapor ettik. Olay yaşandığı anda Asiye Bikmen hayatını kaybetmiş. Tabi giden canı anlayışsız getirme imkanımız bulunmayan bendegân yerine meskenet olduğumuz ara sıra şeyler var” dedi.

“Evi ve araçları beis gören varsa onlara imkanlar kadar destek müzaheret ödenek yapılacak inşallah”

Nazır Dönmez, köy muhtarıyla görüştükleri ekin ve tahıllarda kâh zarar ve ziyanlar olduğunu anlatarak, “Onlarla ilgili tarım müdürlüğümüz lazım hasar tespit çalışması yapmış. Valiliğimiz ise Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığına bildirmiş ve bizler da milletvekilimizle Ankara’da bu durumu izlem ettik. Zaman bile İdari İşler Başkanımızla görüştük, inşallah 1 hafta süresince ödeneği serbest bırakacaklar valiliğimiz emrinde. Bu antrparantez evi ve araçları engel gören varsa onlara imkanlar ölçüsünde bindi müzaheret tahsisat yapılacak inşallah. Rabbimden bu ve tıpkı olaylardan korusun diliyorum” dedi.

Icra Vekili Dönmez, arkası sıra Bilecik’in Yenipazar ilçesinde El Terbiye Merkezi’nde selden etkilenen köy ve mahallelerin muhtarlarıyla bir araya geldi. – BİLECİK

Share: