Sıcaktan bunalanlar, doğunun bilinmez denizi kendisine aşina Hazar Gölü’ndeki plajlara akış etti

Sıcaktan bunalanlar, doğunun bilinmeyen denizi namına bilinen Hazar Gölü’ndeki plajlara atak etti

ELAZIĞ – Elazığ’de sıcaklıkların mevsim normallerinin üstüne çıkmasıyla vatandaşlar, doğunun bilinmeyen denizi adına bilinen Hazar Gölü’ndeki plajlara atak etti.

Hava Bilgisi 13. Toprak Müdürlüğü’nün uyarısını yaptığı yalaz nahiye genelinde etkisini sürdürüyor. Ferahlamak isteyen vatandaşlar ise derinliği ile ilk sıralarda yer düz, 22 kilometre uzunluğa ve 6 kilometre genişliğe erbap Sulh Gölü’nün kıyısında mevcut plajlara atak etti. Özellikle Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Bitlis, Mardin ve Batman başta tevessül etmek için çevre illerdeki vatandaşlar, denize uzak olmaları nedeniyle Hazar Gölü’nü yeğleme ediyor. İki cezire ve hafi kenti kâin Hazar Gölü çevresi, apart otel, kamp çerge alanları ile tatilcilerin gözde mekanı oldu. Akdeniz ve Veli sahillerini aratmayan Barış Gölü’nde tatilcilere şezlong, şemsiye, deniz bisikleti, tekne turu gibi imkanlar üstelik sağlanıyor.

Havanın haddinden fazla sıcak olduğunu nâkil Cumaali Zirek, “Ergani’den buraya geldik. Ailecek çocuklarla Ergani’den buraya geldik. Hafta sonunu çocuklarla geçirmek ve genişlemek üzere burayı yeğleme ettik. Sunma mail burası olduğu için bizim da denizimiz burası olur. O yüzden burada çocuklarla beraber hafta sonu serinlememeye geldik” dedi.

Ailesi ve kuzenleriyle gelişigüzel Hazar Gölü’ne geldiğini nâkil Elanur Zirek, “Çok eğlendik. Su oldukça anlı şanlı ve serin. Elhak Ergani’üstelik hava çok hamam olduğu üzere burada serinledik. Haddinden Fazla hoşuma gitti. Domuzuna geçti” diye niteleyerek konuştu.

Havanın çokça ısıdam olduğunu ve açılmak için Sulh Gölü’ne geldiklerini rapor fail Sude Sedef Hastalığı Bağdat, “Açılmak amacıyla bu tarafa kaçtık. Bir akşam kalacağız. Tığ önceki gördüğümüzde çokça şaşırdık. Burada tıpkı deniz boyu ve deniz hamamı var dedik. Açıkçası bahtiyar olduk. Mekan ve akarsu pir. Esasen göl suyu kabil değil. Benzeri bahir suyu üzere” şeklinde konuştu.

Erzincan’dan geldiklerini dile getiren Cengiz Özen “Burada yüzüyoruz. Zaman de hafta sonu olduğu üzere geldik. Yüzüp eğlencemize bakıyoruz. Akarsu güzelce. Belli Belirsiz serinletici havası var. Elazığ’ın insanı iyicene” diye kaydetti.

Hava sıcaklıklarının bu hafta artma göstermesiyle gelişigüzel okkalı tıpkısı ziyaretçi akını olduğunu tamlayan işletme sahibi İbrahim Bahçeci, “Barış Gölü suyuyla, doğasıyla haddinden fazla iyice. Burada kumluk ve piknik alanları bulunan. Buraya mevrut insanlar ölçüsüz haftalık tatilini tamamlıyor. Genelde Diyarbakır, Bingöl, Malatya, Tunceli, Muş, Elazığ bölgesinden geliyor. Buraya gelenler bahtiyar tıpkısı şekilde tatilini yapıyor. Plajlarımız ege ve Akdeniz sahilleri aratmıyor. Buradan ayrımsız egeye müracaat etmek için yapacağınız tatili burada elan akla yatkın fiyata elan ferah ayrımsız şekilde tamamlayabilirsiniz” dedi.

Share: