Şeyh Edebali Türbesi yolunda icraat bitmeme ediyor

– Şeyh Edebali Türbesi amacında çalışmalar bitmeme ediyor

Başbuğ V. Subaşı, “Bura bizim, Bilecik’imizin ayn nuru, kalbi ve turistik noktası”

BİLECİK – Bilecik Şehremaneti Başbuğ V. Ferişte Cıda Subaşı, Şeyh Edebali türbesine giden yoldaki çalışmaların geçenlerde tamamlanacağını belirterek, “Burası bizim, Bilecik’imizin ayn nuru, kalbi ve turistik noktası. Önümüzdeki bahara çokça sunturlu aynı misil, çok güzelce otopark alanlarına kavuşacağız ve Şeyh Edebali Türbesi ve çevresini hem Bileciklilere hem üstelik mevrut misafirlerimize arz domuzuna şekilde hazırlamış olacağız” dedi.

Yanında Başkan Yardımcısı Melih Tüfekçi ve vahit müdürlerinin olduğu incelemelerde Başbuğ V. Subaşı, çalışmanın yanı sıra bir nice büyük projeyi getirdiğini belirterek, müjdeli istihbarat verdi, mahalle sakinlerinin rica ve görüşlerini aldı. Icraat için hikmet veren Başbuğ V. Ferişte Cıda Subaşı, planlı çalışmalarda hemen yola parke taşı mefruşat çalışması yapmadıklarının altını çizerek, şunları söyledi:

“Grup arkadaşlarımız ve vahit müdürlerimizle şu dakika Şeyh Edebali türbesi yolundaki çalışmalarımızı inceliyoruz. Burada gerçekte vakit kaybetmeden yolun taş zemin çalışması yapılmıyor. Burada dört yahut beş başlıkta değişik çalışmaları birlikte yapmış oluyoruz. Yolun altyapısı, erke nakil hatları ile internet hattının yerin altına alınması, metruk binaların yıkılması, kaldırımların yapılması, defa kenarında cep park yeri alanlarının oluşması, istirahat noktalarının yapılması üzere bir nice projeyi barındırıyor. Çalışmanın en evire çevire ve cesim kısımlarından birisi misil boyunda olan ve dağ görüntüye bozukluk olan, halkımızın ve çocuklarımızın sağlığını tehlikeye atan metruk binaların yıkılması çalışması oldu. Bu çalışmalarla şehrimizi ve parklarımızı elem alışkanlıkların yeri değil onların en tehlikesiz ve en fena hâlde şekilde aralık geçirebileceği alanlar haline dönüştürmüş olacağız”

“Maatteessüf daha önceki yapılmamış kaldırımları demin yapmış olacağız”

Elan geçmiş yapılan çalışmalarda kaldırımın olmadığına özen çeken Başbuğ V. Subaşı, “Bire Bir sair nokta maalesef burada henüz eski çalışmalarda ayrımsız yaya kaldırımı düşünülmemiş. Bizler yollarımızı hem genişletmiş oluyoruz hem üstelik bir kaldırıma kavuşturmuş oluyoruz. Çalışmayı yaparken genel ağ kabloları, hareketlilik kabloları gibi enfrastrüktür kısımlarını bile yerin altına almış oluyoruz. Mazgallarımızı düzenleyeceğiz. Çünkü buradaki ufak tefek mazgalların bizlere bakım etmediğini gördük” ifadelerini kullandı.

“Öğün kenarlarında devir otobüsleri amacıyla bekleme cep noktaları yapacağız”

Açıklamasında “Burada ayrıca yol kenarlarında çökertme alanları oluşturacağız” ifadelerini kullanan Başbuğ V. Subaşı, “Ihtimal bile vakit kaybetmeden dolaşma otobüslerinin otopark edilebileceği alanlar oluşturacağız. Böylece Şeyh Edebali türbesinin pir çevresini otobüslerle doldurmamış olacağız. Vatandaşlarımıza de böylece fena hâlde aynı imkan sunmuş olacağız. İncelemelerimiz sırasında öğrendik. Kullanılmayan halde olan ve güvenliği dahi tehlikeye sokacak bir nice durumu barındıran bir kayran tespit ettik. Burada bile güzelce ayrımsız kafeterya dinlenme alanı planımızı ayar ettik” dedi.

“Şeyh Edebali ve bu yolu önemsiyoruz. Ona göre arz güzelini yapmaya çalışıyoruz”

Başkan V. Subaşı konuşmasında ayrıca “Buradaki çalışmaların geç kaldığı ile ait belediyenin çalışmadığı, Şeyh Edebali’ye ehemmiyet verilmediği şeklinde söylentiler aldık. Bunları çokça üzülerek idrak etmek yerinde kaldık. Tekmil aksine bizler Şeyh Edebali’yi çokça önemsiyoruz. Zira bura bizim, Bilecik’imizin göz nuru, kalbi ve turistik noktası. Önümüzdeki bahara çokça iyicene tıpkısı kez, haddinden fazla güzel otopark alanlarına kavuşacağız ve Şeyh Edebali Türbesi ve çevresini hem Bileciklilere hem üstelik gelen misafirlerimize en fena hâlde şekilde hazırlamış olacağız” ifadelerine saha verdi.

“Vatandaşlarımız bayındır olsunlar. En pir tıpkı projeyi onların hizmetine sunacağız”

Konuşmasının böylelikle ” Vatandaşlarımız şen olsunlar. Yer evire çevire ayrımsız projeyi onların hizmetine sunacağız. Vatandaşlarımıza şunu belirtmek istiyorum. Henüz evvel dahi ifade ettiğim üzere burada hemen ayrımsız taş mefruşat kat çalışması yapmıyoruz. Tığ burada lalettayin tıpkı düzentileme değil iki yaya kaldırımı taşını koyma şeklinde değil, çokça serbest tıpkısı himmet gerçekleştiriyoruz. Herkese hizmete edebilecek bir çalışma olacak. Türbeye ve oradaki iyice noktalara kuşkusuz bayındır ulaştırabiliriz şeklindeki düşüncemizin aynı çalışması olacak. Çokça evire çevire sonuçlar elde edeceğiz” dedi.

Share: