Şehremini Sarban vatandaşlarla dev parkta bire bir araya geldi, kullanılmamış müjde verdi

Nevşehir Belediye Reisi Dr. Mehmet Savran, Otopark ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince bire bir müddet geçmiş 2000 Evler Mahallesi TOKİ Konutlarına yapılan parkta vatandaşlarla bire bir araya geldi. Mahalle sakinleri, alanı bodur sürede önemli tıpkı park yeri alanına muhavvil Başbuğ Deveci ve uray çalışanlarına teşekkürname etti.

Belediye Reisi Dr. Mehmet Sarban’ın yaz aylarında 2000 Evler Mahallesi TOKİ Konutları çevresindeki incelemeleri sırasında, mahalle sakinleri bu bölgede aylak vaziyette duran alana otopark yapılması yönündeki taleplerini Başkan Sarban’a iletti. Otopark ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Sarban’ın talimatı ile birlikte toplanmış 9 bin metrekare büyüklüğündeki alanda park yapımı için çalışmalara başladı. İçerisinde mahalle sakinlerinin spor yapabilmeleri üzere spor perese aletlerinin yerleştirildiği, 600 metre uzunluğunda SBR dayanak tutum yolunun yapıldığı, kent mobilyalarının konulduğu ve haddinden fazla sayıda ongun dikiminin yapıldığı otopark geçtiğimiz haftalarda hizmete açıldı.

Kısa sürede önemli ayrımsız parka mülaki mahalle sakinleri, zaman Şehremini Dr. Mehmet Sarban’ı teşekkür için mahallelerine nida etti. Otopark alanı içerisinde vatandaşlarla bire bir araya gelerek birlikte çay içen Sarban, park alanı içerisine önümüzdeki aylarda basket ve futbol sahalarının da yapılacağı müjdesini verdi.

Uray olarak son iki yıl içerisinde tam mahallelerde yıpranmamış parklar yaptıklarını ve mevcut parkları dahi derhâl yenilediklerini kaydeden Sarban, 2023 yılı yatırım programı çerçevesinde kente kullanılmamış parklar kazandırmayı sürdüreceklerini açıkladı. Sarban, “Bu şehirde yaşayan insanların mutluluğu, huzuru üzere parçalanmamış ekiplerimizle kesintisiz demeden çalışıyoruz. Bunun karşılığında onların yüzlerindeki tebessüm, gösterdikleri birlik bizlerin arz büyük ödülü. İnşaallah benzeri gayretle yıpranmamış yılda bile çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Mahalle sakinleri ise, çalışmadan duydukları memnuniyeti dile getirerek Başkan Savran ve tam şehremaneti çalışanlarına teşekkür etti. – NEVŞEHİR

Share: