Şehitlerin anısı toplum örgütü binasında yaşatılacak

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Martir Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şubesi binasında ‘Anı köşesi’ oluşturulacağını bildirildi.Bu çerçevede cemiyet ile Kütahya Belediyesi ortada protokol imzalandı.

İmzalanan protokolün manevi değerinin haddinden fazla efdal olduğunu belirterek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Bugün haddinden fazla oylumlu ve manevi değeri efdal olan tören düzeni imza töreni üzere benzeri aradayız. Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya şubemiz ile Kütahya Şehremaneti Başkanlığımız ortada işbirliği protokolü imzalıyoruz. Bu işbirliğinin esası, halen bakım vermeye bitmeme eden dernek binamızda yekpare hizmet ve onarımları açmak, ayrıca bire bir anı köşesi oluşturarak şehitlerimizin ve gazilerimizin hatıralarını orada enerjik sara milli ve manevi değerlerimizi yükseltecek, ülkeye ve milletimize bağlılığımızı artıracak tıpkısı altyapı oluşturmayı istiyoruz. Belediyemiz Hars ve Toplumsal İşler Müdürlüğümüz, dernek başkanımız, yönetimi ve katkıda bulunan bilcümle şehit ve dul, babasız ailelerimize teşekkür ediyorum. Şehrimize uz olsun” dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Yazıhane Başkanı Asım Okat ise konuşmasında başta Belediye Başkanı Bilici Işık almak amacıyla emeği sabık herkese teşekkür etti.

Başkan Okat, “Kütahya’nın sunu şişman eksiği 1. Dünya Savaşı Kütahya şehitleri ile ilişkin gelişigüzel anı köşesi, müze ve dokümanın düzlük almamasıdır. 5 yıldır arşivlediğimiz yaklaşık 2 bin 700 Kütahyalı şehidimizi hatırat köşemizde gelecek nesillere takdim etmek ve anılarını keyiflendirmek amacıyla bu köşeyi oluşturacağız. Başkanımız bu noktada bize çokça balaban destek sağladı. Herkese teşekkür ederim” diye niteleyerek konuştu. – KÜTAHYA

Share: