Paraguay -Türkiye Dostluk Gurubu Başkanı Derlis Maidana Kapadokya’da

Paraguay- Türkiye Parlamentolar Arası Ülfet Grubu Başkanı Derlis Maidana ve Paraguay’ın Ankara Büyükelçisi Ceferino Adrian Valdez Peralta, Kapadokya bölgesinde gezi ve incelemelerde bulundu.

UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde meydan düz Kapadokya bölgesini gezen Paraguay-Türkiye Parlamentolar Arası Ülfet Grubu Başkanı Derlis Maidana ve beraberindeki yıldız bilimi, Kapadokya bölgesinin tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Avanos ilçesinde çanak çömlekçilik yapımını izleyen heyet henüz sonra Göreme Sarih Gelgel Müzesini ve Uçhisar Kalesini gezdi. Paraguay-Türkiye Parlamentolar Arası Ülfet Grubu Başkanı Derlis Maidana yaptığı açıklamada Türkiye ile Paraguay arasındaki ülfet ve ticari aksiyon birliğinin artarak bitmeme ettiğini söyledi. Maidana; “Sabık sene Temmuz ayında Türkiye heyetini Paraguay’da ağırladık. Biz bile ekin ve tarihi değerleri ile medeniyetin beşiği olan Kapadokya’ya geldik. İki mevki arasındaki ilişkileri güçlendirmeye yönelik çalışmalara bitmeme etmeliyiz. İki büyüklük ortada henüz fazla entegrasyon olmasını sağlamayı istiyoruz” şeklinde konuştu.

Paraguay heyetine DOĞRU Parti Nevşehir Milletvekili ve Türkiye – Paraguay Hukuk Grubu Başkanı Yücel Menekşe eşlik etti. – NEVŞEHİR

Share: