Özçelik-İş Sendikası Umumi Başkanı Kırmacı, Karabük’te temaslarda bulundu

Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Kırmacı, Karabük’te muhtelif ziyaretlerde bulundu.

Vali Fuat Gürel’i makamında ülfet eden Kırmacı, burada yaptığı konuşmada, Karabük’ün, sendikalarının doğduğu, büyüklük genelinde büyümelerine vasıta olan tıpkısı yer olduğunu belirtti.

Bugünü, KARDEMİR işçileriyle ve protokolle mülakat günü car ettiklerini aktaran Değirmenci, “Bize ayırdığınız zamandan dolayı teşekkürname ederim. Karabük’ün bilcümle sorunlarını bütün bu arada fasletmek üzere Özçelik-gelişim Sendikası yerine esbak olduğu kadar zaman ve yarın dahi katkı vermeye bitmeme edeceğiz.” diye niteleyerek konuştu.

Değirmenci’yi akıbet yapılan umumi kurulda yeniden seçilmesinden yağlık tebrik kartı eden Gürel ise şunları kaydetti:

“Sendikalar, üyesi olan işçilerin, emekçilerin hakkını hukukunu sıyanet etmek, onları ileriye giymek, çalıştığımız kurumları sabah akşam kılabilmek namına mehabetli kurumsal yapılardır. Sendikanın anavatanı, doğduğu kayran Karabük, ziyaretlerinize ilimizden başlamanız birlikte o manada çokça düşündürücü oldu. İşçi kardeşlerimizin, müteharrik emekçi kardeşlerimizin kontak ve beraberliğini korumakta fayda var ve siz bunu yapıyorsunuz. İnşallah umum birliğiyle bunu sürdüreceğiz, bizler de elimizden mevrut hangi varsa yapmaya hazırız.”

Kırmacı, daha bilahare sendika yöneticileriyle Şehremini Rafet Iyilikçi, İl Güven Müdürlüğü, SELIM Fırka, CHP ve MHP İl Başkanlıkları, Tecim ve Sanayi Odası, Karabük Gazeteciler ve İletişim Derneği, Toptan Gazeteciler Konseyi Karabük Temsilciliği, Gazeteciler Derneği, Birlik Medya ve BRTV’yi birlikte görüşme etti.

Share: