Ordu’daki karı cinayetinin zanlısı: “Öldürmeye kastım yoktu”

Cıvıl Cıvıl’da, alay malay yaşadığı 22 yaşındaki Muamele Evli isimli kadını lep kartı ipi ile boğarak ölmesine sebep olan kıya zanlısı ikinci posta bilge karşısına daha çok. Cinayet zanlısı, öldürmeye kastının olmadığını iddia etti.

Olay, 24 Mart’ta Altınordu ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, Sinan Ş. (36) mevlit günü gecesi kız arkadaşı Muamele Evli (22) ile yaşadığı evde buluştu. İddiaya göre, etil alkol düzlük çiftin ayrımsız süre sonra ortada sabaha cebin tartışma imdi. Tartışmanın büyümesi ile sâdır kavgada Sinan Ş., kıran kartının ipi ile kadını boğarak hayatını kaybetmesine sebep oldu. Cinayet zanlısı, polis güçleri ekipleri marifetiyle yakalanarak adli mercilerce tutuklandı.

Olayın peşi sıra geçmiş murafaa 30 Ilkgüz tarihinde gerçekleşmişti. Cinayet zanlısı burada verdiği ifadesinde, Çizi Evli’nin kendisini daima namına tehdit ettiğini, bu nedenle eşi ile ayrılmak zorunda kaldıklarını gelecek sürmüş, fenomen gecesi çocuğu ve çarkıt eşi ile kendisini zılgıt ettiğini sav etmişti.

“Eşim, çocuğum ve beni yıldırma ediyordu”

Bugün (22 Teşrinisani 2022) Kalaba 1. Ağır Ukubet Mahkemesi’nde mülaki duruşmada ilk olarak kıya zanlısı Sinan Ş.’nin sakat eşi İ.K.’nin şahit yerine ifadesi makbuz. İ.K. mahkemede verdiği ifadesinde evire çevire aynı evliliklerinin olduğunu ve 10 yıllık bu evliliklerinin Muamele Evli yüzünden bittiğini savundu. İ.K. ifadesinde, “Öldürülmüş hayatımıza girince eşimle mesail yaşamaya başladık, beni, eşimi ve oğlumuzu tehdit ediyordu. Çocuğumun ve özlük psikolojimi fikren eşimden ayrıldım. Şu anda 10 yaşında olan çocuğum ayrımsız öğün okuldan dönerken takip edildiğini söyledi, bunu Hattıhareket Evli’nin yaptığını düşünüyorum. O, çocuğumun yanı sıra babasına tokat attı ve beni de insanlara ‘hayat kadını’ namına tanıtarak numaramı dağıtmış, arayanlar oluyordu. Kendisi son ettikten bilahare beni daha arayan olmadı. Bozuk eşim nazik benzeri insandı, çocuğumuza bağırmazdı ve 10 yıllık evliliğim Muamele Evli yüzünden bitti” dedi.

“O gece katil kastım yoktu”

Duruşmaya Sesli ve Görüntülü Enformatik Sistemi (SEGBİS) ile bağlanan cinayet zanlısı Sinan Ş. ise eski beyanlarını yineledi. Sinan Ş., görüngü gecesi kıya işlemeyi düşünmediğini istikbal sürerek, “Maktul o şeb bana gelişigüzel olduktan sonra eşimi arayıp aramadığımı sordu ve küfürler etti. Yine bu esnada 3-5 pasaj beşkardeş attı. Evden kovdum fakat gitmedi. O şeb öldürme kastım yoktu” ifadelerinde bulundu.

Cinayet zanlısının mevkufiyet halinin devamına karar veren mahkemeye heyeti, duruşmayı gelecek benzeri tarihe erteledi. – KALABALIK

Share: