Öğretmenler okula devam etmeyen 20 çocuğu eğitime kazandırdı

Bingöl’bile Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğünün çalışması sonucu çeşitli nedenlerle okula bitmeme etmeyen öğrenciler kandırma edilerek eğitime devamları sağlanıyor.

Milli Yetişek Bakanlığının “Eğitime Baştan Kazandırma Projesi” kapsamında, öğretmenlerden oluşturulan komisyonlar site genelinde 36 öğrencinin ayrıntılı süredir süreksizlik yaptığını tespit etti.

Öğrencileri evlerinde ülfet eden öğretmenlerin inandırma çalışması sonucu 20 mektepli baştan eğitime kazandırıldı.

Çocuklara burs imkanı üstelik sağlanıyor

Çalışma örümcek öğretmenler serencam kendisine babaları cezaevinde olan ve bu nedenle okula devam etmeyen 2 lise öğrencisinin ailesine ziyaret gerçekleştirdi.

Çocukların eğitimi için hayırseverden burs desteği birlikte düz eğitimciler, aileyi kandırma ederek öğrencilerin baştan öğrenci olmasını sağladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, AA muhabirine, öğrencilerin eğitime kazandırılması üzere komisyonlarının ev ziyareti yaptığını söyledi.

Son kendisine mülakat ettikleri evdeki 2 öğrencinin eğitim hayatına devamını sağladıklarını dile getiren Yücel, “Hele sonuç yılda 36 öğrenciden 20’si okula devam etmeye başladı. Bu üstelik çivi başına projenin ne kadar yüce olduğunu ortaya koyuyor. Öğrencilere ‘Devamlılık sizden hediye bizden’ diyoruz. Bitmeme eden herhangi bir öğrencimize ödülümüz olacak” dedi.

Maddi sıklet aktif öğrencileri iz liselerinin mesleki yetişek merkezlerine üstelik yönlendirdiklerini dile getiren Yücel şunları kaydetti:

“İlk ilkin minimum ücretin üçte birini alıyorlar. Serencam sınıfta bile asgari ücretin yarısını alıyorlar. Bu de ocak ekonomisi amacıyla mefret aynı aktif. Bundan yağlık mesleksel eğitim merkezlerimizde 45 öğrenci varken bu sayı 2 bin 280’e daha çok. Bakanlığımızın yaptığı projelerin ne kadar önemsendiğini dahi ortaya koyuyor.”

Share: