Muş’taki annelerin eylemi bitmeme ediyor

Muş’taki annelerin eylemi devam ediyor

MUŞ – Muş’ta,dağa kaçırılan çocukları üzere HDP diyar binası uğrunda yerleşme eylemi özne anneler çocuk nöbetini sürdürüyor.

Muş’ta çocuklarının yıldırı örgütü PKK yoluyla kandırılarak dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu markajcı annelerin eylemi 90’ıncı haftaya girdi. Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla bekleyişini sürdüren anneler HDP ve PKK’yı lanetledi. Ata Halit Altun, mufassal yıllardır çocuklarını görmediklerini belirterek, “7-8 yıldır HDP çocuklarımızı götürmüş. Çok sene bilcümle yollarda, gitmediğimiz, gezmediğimiz ve aramadığımız düz kalmadı. Olan noktalar dahil koyulmak amacıyla önümüzü kapattılar. HDP, sen şuan diyorsun kim ‘ego mesul değilim’ nasıl mesul değilsin. Mesul olmadığına dayalı bana bir tayin getir. Çocuğumu ben senden istiyorum. 100 yılda aradan geçse bu çocuğumun dağa götürülmesinin sorumlusu sensin. İstediğin kadar bile ki ‘ego değilim’. Çocuklarımızı senden istiyoruz. Ağıt kim bunlar gelip burada oturuyorlar, bunların davası boştur diyerek. Mal boyu dahi olsa biz buradan kalkmıyoruz. Davamızın peşindeyiz. Çocuklarımızı getirin bizlere teslim edin. Tığ sizden tıpkı molekül istemiyoruz. Gözlerinizi dört açın. Çocuklarımızı istiyoruz sizden bambaşka ne istediğimiz var. Çocuklarımızı götürdünüz dağa, bizlere cenazelerimiz gönderiyorsunuz. Kâfi bu acıyı bizlere çektirdiniz. Allah bile bu acıyı sizlere çektirsin. 7-8 yıldır biz bu davamızın peşindeyiz. Çocuklarımızdan bire bir telefon, tıpkısı malumat ne bile bir yapışkan bizlere göstermiyorsunuz. Böyle mi sevgili yürütüyorsunuz. Davanız boştur. Doğru yola dönün, çocuklarımızı bizlere teyit edin ne yapıyorsanız yapın. Tanrı belanızı versin. Biz çocuklarımızı sizden istiyoruz” dedi.

“Geceleyin başımızı yastığa koyamıyoruz”

Asıl Ayten Koçhan, çocuk hasretinden yastığa başlarını abat koyamadıklarını söyleyerek, “2 yıldır bizler burada eylemimize bitmeme ediyoruz. İster evladım gelsin yada gelmesin ego eylemime devam edeceğim. Dağa kaçırılanların hepsi bizim evladımızdır. Yavrum eş konfirmasyon olun. Kâfi evlat hasretiyle yaşadık. Geceleyin başımızı yastığa koyamıyoruz. Kadın konfirmasyon olun yeter analar babalar ağladı. Daha Çok dayanamıyoruz. Biz PKK’dan HDP’den çocuklarımızı istiyoruz. Biz onlardan tıpkı öz istemiyoruz, sadece ciğerlerimizi istiyoruz. Bizler imdi zürriyet hasretine dayanamıyoruz. Versinler evlatlarımızı. Onların evladı bir geceleyin gelmese durabilirler mi? 7 yıldır tığ bala hasreti ile yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Share: