Muşlu aileler çocukları üzere HDP önündeki eylemlerini sürdürdü

Muş’ta, çocuklarının yıldırı örgütü PKK tarafından dağa götürülmesinden HDP’yi mesul markajcı aileler, partinin memleket başkanlığı uğrunda habitat eylemi yaptı.

Çocuklarına mülakat ümidiyle Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme destek veren aileler, seçme hafta çarşamba haset yaptıkları eylemi sürdürdü.

HDP İl Başkanlığı binası uğrunda benzeri araya mevrut aileler, “Umum düşmanı fırka”, “Evlatlarımızı vereceksiniz”, “Ha HDP ha PKK”, “Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir”, “Halkı dolandıran fırka”, “Anneler direniyor”, “Imdi yeter yakamızdan düşün” ve “Kâfi bundan sonra evlatlarımızı bırakın” yazılmış pankartlar açtı.

Çocuklarının fotoğraflarıyla eyleme katılan ana ve babalar, evlatlarına “konfirmasyon ol” çağrısında bulundu.

Cet Halit Altun, gazetecilere, 8 sene ilk HDP’nin çocuğunu götürdüğünü söyledi.

Çocuğunu HDP’den istediğini aktaran Altun, “Bu çocuğun dağa götürülmesinin sorumlusu HDP’dir. Çocuklarımıza kavuşuncaya kadar buradan ayrılmayacağız. Davamızın peşindeyiz. Çocuklarımızı getirin bizlere doğrulama edin, bambaşka tıpkısı şey istemiyoruz. Yeter bu acıyı bizlere çektirdiniz. Tanrı da bu acıyı sizlere çektirsin. 8 yıldır bu davamızın peşindeyiz. Sizin davanız boştur. Akla Yatkın yola dönün, çocuklarımızı bize konfirmasyon edin, hangi yapıyorsanız yapın.” diyerek konuştu.

“Velet hasretine dayanamıyoruz”

Esas Ayten Koçhan da kestirmece 2 yıldır HDP uğrunda eylemlerini sürdürdüklerini belirtti.

Evladına kavuşsa üstelik eylemine devam edeceğini dile getiren Koçhan, “Yavrum, eş doğrulama olun. Yeter genç erkek hasretiyle yaşadık. Geceleyin başımızı yastığa koyamıyoruz, bundan sonra dayanamıyoruz. PKK ve HDP’den çocuklarımızı istiyoruz, eksantrik bir isteğimiz namevcut. Versinler evlatlarımızı. Onların evladı tıpkı akşam eve gelmese durabilirler mi? 7 yıldır çağa hasreti ile yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: