Mevhum fuarda 20 bin mektepli ADÜ’yü inceledi

Yükseköğretim Yerleşmiş (YÖK) eliyle tercih yapacak adaylar üzere üniversitelerin ve programlarının tanıtıldığı Işıklı Adnan Menderes Üniversitesi’nin (ADÜ) birlikte paydaşı olduğu çevrimiçi gerçekleştirilen ‘Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2022’ sona ererken, 20 bin mektepli ADÜ’yü inceledi.

İlki 2020 yılında düzenlenen ve bu sene üçüncüsü gerçekleşen fuarda, tercih yapacak öğrencilere rehberlik hizmetinin yanı sıra ADÜ ve bölümleri karşı de bilgi verildi. ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, fuarın çokça artağan geçtiğini belirtereki, “180 üniversitenin katılımıyla gerçekleşen fuarda 3 dönme boyunca öğrencilerimizin yeğleme döneminde akıllarındaki sorulara cevap verdik, onların akla yatkın yönlendirilmesi için operatörlerimiz özveriyle çalıştı. Yükseköğretim Oturmuş (YÖK) marifetiyle serbest katılımla gerçekleşen fuar ile şanlı benzeri hizmeti gerçekleştirdi. Bizler de üzerimize düşen fariza ve sorumlulukla rastgele ahit gençlerimizin beraberinde ve destekçileriyiz. Bu sene berenarı eli nimetli güzeşte fuar dönemi umuyorum kim öğrencilerimiz amacıyla birlikte hayırlara çevirici olur” dedi.

ADÜ’nün müsamaha bütün bütün ve gündeş bire bir anlayışla eğitime eskimemiş tıpkı devimselcilik kattığını vurgulayan Rektör Aldemir, yeğleme yapacak gençleri ADÜ’ye davet etti. Öğrencilerin tercih edeceği üniversiteyi ve programları sayısal ortamda yakından tanıtmayı hedefleyen fuar, 3 devir boyunca öğrencilere delalet ederek yerleşke alanı, şehir ve üniversitenin öğrencilere sağladığı olanaklar ile ilgili bilgelik verdi. Fuarda yaklaşık 20 bin öğrenci sanal alanda standımızı konuşma ederek ADÜ’yü inceledi. – AYDIN

Share: