Merzifon Cumhuriyet Altını Başsavcısı Aristokrat göreve başladı

Amasya’nın Merzifon ilçesine atanan Cumhuriyet Altını Başsavcısı Mürtefi Aristokrat, görevine başladı.

Hakimler ve Savcılar Kararnamesi ile Merzifon Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Höyük, Bursa Cumhuriyet Savcısı yerine atanırken, Kars’ın Haklı ilçesi Cumhuriyet Altını Savcısı Ulu Aristokrat birlikte Merzifon Cumhuriyet Başsavcısı adına görevlendirildi.

Aristokrat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Merzifon Cumhuriyet Başsavcılığı kendisine ilçede adaletin naz etmesi üzere ne gerekiyorsa yapacaklarını, görevi boyunca “Türe Mülkün Temelidir” doğrultusunda sunu bol şekilde hizmet ödeme gayretinde olacaklarını söyledi.

Kanun çerçevesinde tamlık vatandaşlara yardımcı olacağını rapor eden Soylu, “Görevimizin gereğini yazmak üzere bütün say arkadaşlarımla gelişigüzel dokunaklı ayrımsız şekilde çalışmaya bitmeme edeceğiz. Jeopolitik konumu bakımından çok mehabetli bire bir noktada saha düzlük, tarihiyle, kültürüyle majör ilçeler beyninde meydan alan Merzifon’a ve halkına gitmek benim amacıyla balaban benzeri gururdur. Türe anlamında halkın gönlüne seslenme etmeye çalışacağız. İlçede huzurun ve adaletin en güzel şekilde işlemesi amacıyla ben ve tekmil meslektaşlarım elimizden geleni yapacağız.” diye niteleyerek konuştu.

Soylu, daha evvel Rize Cumhuriyet Altını Savcılığı görevinde bulunmuştu.

Share: