Martir sarıklı Ayşenur Alkan’ın ismi kütüphanede yaşayacak

Martir hoca Ayşenur Parafin’ın ismi kütüphanede yaşayacak

NEVŞEHİR – Gaziantep’te kim saldırıda Şehit olan sarıklı Ayşenur Parafin’ın adı Nevşehir Öğretmen Evi kütüphanesinde yaşayacak.

24 Son Teşrin Öğretmenler Günü zımnında, Nevşehir İl Milli Yetişek Müdürlüğü, Edip Imge Yüksel ve Arsıulusal Sürdürülebilir Kalkınma Derneği teşrikimesai ile Nevşehir Hoca Evinde kurulan kitabevi hizmete açıldı.

Açılış Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Alicenap Aktekin, Milli Yetişek Müdürü Memet Polat Yazar Rüya Yüksel ve Uluslararası Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Başkan Yardımcısı ve Umumi Koordinatör Eyyüp ABA, protokol üyeleri, hoca ve öğrenciler katıldı.

Kütüphaneye geçtiğimiz günlerde şehit olan sarıklı Ayşenur Alkan isminin verildiğini belirten Nevşehir Milli Yetişek Müdürü Memet Çelik yaptığı açıklamada ” Parçalanmamış şehitlerimiz üzere Ayşenur öğretmenimizde kalbimizde yaşayacak. Şehidimizin unutulmaması ve ati nesillere tanıtılması üzere O’nun adını Nevşehir Öğretmen Evinde Arsıulusal Sürdürülebilir Kalkınma Derneği iş birliği ile kurduğumuz kütüphanemize verdik. Açılışını bile 24 Teşrinisani öğretmenler gününde yaptık. Bu dil ile Ayşenur öğretmenimi minnetle ecnebi ediyorum” dedi.

Çelik “Türkiye genelinde kütüphanesi olan Öğretmen Evi sayısı haddinden fazla bir iki.

Share: