Lütfü Uğraş: Kimsenin Küsmeye Lüksü Namevcut. Bu Seçim, Türkiye’nin evet Uçuruma Yuvarlanma ya de Hayatının Kurtulması Seçimidir

Hatay Büyükşehir Şehremaneti (HBB) Başkanı Lütfü Çekişme, Develik ilçesi musahabe ederek yurttaşla aynı araya geldi. Savaş, ” Türkiye’üstelik bu seçimi kaybedersek bir henüz seçime ister kalmayacak tıpkı pozisyona geliriz. Kimsenin küsmeye lüksü yok. Bu seçme, Türkiye’nin evet uçuruma yuvarlanma ya üstelik hayatının kurtulması seçimidir. Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün iki heybetli emaneti olan Hatay’a ve CHP’ye hepimiz yer gani şekilde cemaat çıkmalıyız” dedi.

Başkan Kavga; Çekme, Ballıöz, Orhanlı, Tavla, Büyükçat, Aknehir ve Harp Okulu mahallelerini musahabe ederek hem HBB’nin hizmetlerini anlattı hem de yurttaşın gerekseme, talep ve önerilerini dinledi.

Cenk’a mahalle ziyaretlerinde; CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur ile İsmet Tokdemir, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzelmansur, uray sedir üyeleri da zevcelik etti. Çarpışma, ziyaretler sırasında Türkiye’nin içerisinde bulunduğu zıt konuşu ve sosyolojik tabloya değinerek, şöyle konuştu:

“ATATÜRK’ÜN EMANETİ HATAY’A VE CHP’YE SAHİP ÇIKMALIYIZ”

“Türkiye’de bu seçimi kaybedersek benzeri elan seçime icap kalmayacak bir pozisyona geliriz. Kimsenin küsmeye lüksü namevcut. Bu seçme, Türkiye’nin ya uçuruma yuvarlanma ya üstelik hayatının kurtulma seçimidir. Hatay’ın herhangi bir noktasında oyumuzu arttırdık. Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün iki muhteşem emaneti olan Hatay’a ve CHP’ye hepimiz sunu dolgunca şekilde topluluk çıkmalıyız.”

Çarpışma, mahallerde yapılan altyapı çalışmalarına sakır sakır devam ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Altyapı çalışmalarımız devlet genelinde bitmeme ediyor. İçme suyu sorununu nazik oranda çözdük. Altyapısı tamamlanan bölgelerde üstyapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Eksiklerimiz var fakat tamlık zorluklara ve engellemelere rağmen ekiplerimiz herhangi bir noktada çalışmalarını sürdürüyor.”

Hatay’ın alacak üstüne ülkeye iri katkıları olduğunu kaydeden Mehmet Güzelmansur kentin bir nice konuda hükümet marifetiyle boydak bırakıldığını, şu sözlerle anlattı:

“BEŞ ALTI KALDI, HATAY HAKKINI ALACAK”

“7 baraj açılışını yaptılar. Ama barajlar hizmete açılmıyor, vakit kaybetmeden sondajla su çıkarılmaya çalışılıyor. 5’nci motivasyon bölgesi olmayı istedik. Hatay heveslendirme ihtiyacı olan illerin başında kayran alıyor. Mekân illerimize heveslendirme var amma Hatay’a namevcut. Arabistan’daki ve Kahramanmaraş’taki EXPO’ya sponsor oluyorlar ama Hatay’a sponsor olmuyorlar. Antalya EXPO’ya Türk Gelgel Yolları (THY) ve Türk Telekom sponsor oldu. Amma Hatay özlük imkanlarıyla dünyanın 3’üncü balaban organizasyonu olan EXPO’yu kendi imkanlarıyla yaptı. Birkaç kaldı iktidara geliyoruz. Herkes bilsin kim bir iki azıcık kaldı. Hatay hakkını takanak.”

İsmet Tokdemir, ziyaretlerde yaptığı konuşmasında CHP’nin iktidara geleceğini belirterek, “Türkiye ve CHP amacıyla canımızı veririz. Türkiye’nin bu durumdan kurtulması için aheste çalışmamız geçişsiz. Yerelde belediyelerimizle zahir alım duyuyorsak çokça yakında mutluluk yönetiminde de kendi kadrolarımızla hava duyacağız. Hatay’bile Atatürk’ün emaneti CHP’yi genişlik bereketli yerlere taşımaya çalışıyoruz” diyerek konuştu.Share: