ABD’li hanende Della Miles, Kahramanmaraş’ta lavanta hasat etti

ABD’li hanende Della Miles, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde lavanta hasadına katıldı.

Aşık Mahzuni Mukaddes anısına düzenlenen Elbistan Festivali’nde konser isnat etmek için evvel kente mevrut Della Miles, ilçede oluşturulan lavanta vadisinde Belediye Başkanı Mehmet Yavuz ile lavanta topladı.

Etkinlikte Gürbüz ile nağme seslendiren Miles, düz için da yetkililerden bilgi aldı.

Yavuz, yaptığı açıklamada, ABD’li şarkıcıyı Elbistan’birlikte ağırlamaktan bahtiyarlık duyduğunu belirterek, sunturlu bire bir festivali geride bıraktıklarını anlatım etti.

Vadide yetiştirilen lavantaların ilerleyici zamanda şehir ekonomisine alçak katkıları olacağını aktaran Gürbüz, şunları kaydetti:

“Curcuna boyunca sunma çokça izlenen sanatçılardandı, sahnesi muhteşemdi. Filhakika çokça söze lüzum namevcut, o tıpkı acun yıldızı. Festival sonrası tıpkısı gününü dahi bizimle geçirip, kültürel değerlerimizle ilgilendiği üzere namına çok teşekkür ediyorum. Elbistan’birlikte sınai üretim yapmayı hedefliyoruz. Della Miles’a kırmayarak lavantanın tanıtımı noktasında bile bizlerle beraber olduğu üzere çokça teşekkür ediyorum.”

Miles de Elbistan’birlikte bulunmaktan etraf bahtiyar olduğunu anlatarak, lavantadan üretilen kozmetik ürünleri kullandığını ve lavantayı çok sevdiğini kaydetti.Share: