Konyalı gazi 16 yıldır başındaki şarapnel parçasıyla yaşıyor

Muş’ta terör operasyonunda mayın patlaması sonucu kırıcı yaralanan ve sağlıklı gözünü kaybeden 39 yaşındaki Ahmet Ölçüsüz, başına çıkma eden şarapnel parçasıyla 16 yıldır yaşamını sürdürüyor.

Baş Döndürücü, vatani görevini yaparken Muş’ta katıldığı terör operasyonunda 10 Mayıs 2007’üstelik mayın patlaması sonucu dokunaklı yaralandı, arkadaşı ise şehit oldu.

Uzun bire bir tedavi süreci nâkil Begayet, sağ gözünü kaybetti, başındaki şarapnel parçasıyla gitmek zorunda kaldı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Martir Dul ve Yetimleri Derneği Beyşehir Temsilcisi Ölçüsüz, AA muhabirine, vatani görevinin 8’inci ayında katıldığı yıldırı operasyonuyla gazilik şerefine eriştiğini söyledi.

Vatan, millet, sembol için martir olmayı çok istediğini belirten Müfrit, seçkin operasyona büyük şevkle gittiklerini rapor etti.

Son gittiği operasyonda martir evet de gazi olacağını hissettiğini anlatan Müfrit, şöyle konuştu:

“Arkadaşımla kucaklaştık, helalleştik. Sonrasında mayının patlamasıyla benim üzere ayrıntılı süren otama süreci başladı. Tedavim aylarca sürdü. Hastanede gözümü açtığımda sözde koğuşumda uyuyorum üzere hissettim. Güya cennetteymişim kadar iyicene hissiyat yaşadım. Ailemin bu süreçte desteğini hep yanımda gördüm. 4 ay kabilinden okkalı hizmet süreci yaşadım. Başımdaki şarapnel parçasına hayati riziko oluşturacağı ve damla bulunma durumu ortaya çıkacağı için dokunulmadı. Bana bununla yaşayacağımı söylediler. kimi vakit ağrı yapıyor amma on paralık balaban değil. Devletimiz, vatanımız sağlıklı olsun, vatana canımız feda olsun. Icabında sol gözüm dahi bu vatana feda olsun. Icabında yine giderim.”

Cemiyet yoluyla martir yakınları ve gazilerle ilgileniyor

Baş Döndürücü, benzeri mevzide silah arkadaşının şehit olmasının kendisini çokça üzdüğünü dile getirerek, “Tıpkı arkadaşımı kaybettim ama onun yerinde olmayı bile çokça arzu ederdim. Şehitlik herkese şans olanaksız.” dedi.

İyileştikten sonradan evlendiğini ve 2 kızı olduğunu belirten Sivri, “Ailem hep yanımda. Gaziler ve şehit yakınları için ayrımsız şeyler boşaltmak istedim. Derneğimizin temsilciliğini istifa etmek benim için çalım oldu. Çokça adamakıllı faaliyetlerimiz oluyor. Fahri yerine şehit yakınları ve gazilerimizle yakından ilgilenmeye çalışıyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: