Komutan Başaran, “Türkiye üzere, Balıkesir için dakikasında şimdi”

Balıkesir AK Öğür İl Başkanlığı İstişare ve Kıymetlendirme toplantısı kilolu gündemli yerine gerçekleştirildi.

AK Öğür İl Başkanlığı İstişare ve Kıymetlendirme toplantısı; İl Yürütme Yerleşmiş Üyelerinin, İlçe Başkanlarının, Büyükşehir Şehremaneti Komutan Vekilinin, İlçe Uray Başkanlarının, Kadın ve Toyluk Kolları Başkanlarının katılımları ile gerçekleştirdi. Toplantıda 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine müteveccih yapılacak icraat, YANLIŞSIZ Öğür Milletvekili Aday Adaylığı müracaat süreci, 6 Şubat’ta 11 ilde yaşanan asrın felaketi depremlerin etkileri ve Balıkesir’bile misafir edilen 19 bine mümasil depremzedenin ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik icraat değerlendirildi.

AK Fırka Umumi Başkanı ve Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 Mart’ta 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve TBMM Milletvekilli seçimleri ile ilgili kararnameyi imzaladı. YSK’nın Resmi ceride dahi yayınlanan seçme takvimi ile süreç başlamış oldu.

Milletvekili namzet adaylığı süreci başladı

DOĞRU Tümen İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran toplantıda yaptığı konuşmada; 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Mebus seçimlerine müteveccih yapılacak icraat için teşkilatı bilgilendirdi. Balıkesir’da AK Tümen’den milletvekilli namzet adayı olacakların aynı hafta içerisinde başvurularını yapması gerektiğini tamlayan DOĞRU Tümen Balıkesir İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, “Cumhurbaşkanımızın seçme kararını açıklaması ve imzalamasının arkası sıra 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçim süreci başladı. AK Parti İl Başkanlığımıza, Saylav aday adaylığı için başvuracak arkadaşlarımızın 1 hafta içerisinde müracaatlarını gerçekleştirmeleri gerekiyor. Yani Cuma gününe büyüklüğünde başvurular bitmeme edecek.

Adaylık referans ücretleri AFAD deprem adına yatacak

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Mebus Aday Adaylarının namzetlik müracaat ücretlerini fırka adına, AFAD’ın hareket namına yatırmalarını istedi ve parçalanmamış partilere dahi bu konuda çağrı yaptı. Aday adaylığı başvurularının tamamlanmasıyla, 19 Mart’ta başlayacak temayül yoklamaları sürecinin peşi sıra namzet adayları bir tane yegâne mülakata çağrılacak; ardından Cumhurbaşkanımız listeye sonuç şeklini verecek. Namzet listeleri 7 Nisan’üstelik YSK’ya doğrulama edilecek. Cumhurbaşkanımızın başkanlığında Genel Merkez’da yapılan toplantıda adaylık müracaat ücretleri ile ilişkin değerlendirmeler yapıldı. AK Öğür’nin namzetlik başvurusu üzere ayvaz adaylardan 20 bin teklik, kadın ve gailesiz adaylardan 10 bin lira, engellilerden ise 5 bin lira talep etmesi öngörüldü. YANLIŞSIZ Parti Balıkesir Mebus Namzet adayı olacak arkadaşlarımızın bu takvim sürecine bakarak cereyan etmeleri gerekmektedir. Şimdiden namzet adayı olacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Başaran: Türkiye üzere hemen deminden diye yaralarımızı sarıyoruz

6 Şubat’ta yaşanan asrın felaketi depremlerde azamet ve millet adına ikbal birliği içerisinde mücadele ettiklerinin altını çizen SELIM Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, “Bu depremlerde 11 ilimiz balaban tıpkı yıkımla yüz yüze kaldı. Devlet adına depremin önceki anından itibaren kamu kurumlarımızla, STK’larımızla, gönüllülerimizle, partililerimizle, milletimizle topyekun arama kurtarma çalışmalarına katıldık. Dünya bile eşi tıpkısı beş altı görülen bir el birliği ve teavün göstererek çalışmalarımıza sakır sakır yerine devam ediyoruz. Çadırları, Konteynırları ve geçici barınma evlerini çabuk bir şekilde kurduk ve kurmaya bitmeme ediyoruz. Antrparantez, benzeri yılda yapacağım 500 bin hareket konutlarının projelerini tamamlayarak temellerini atıp, inşaasına başladık. Kent merkezlerimizi gene ayağa kabul etmek amacıyla bile çöküntü kaldırma çalışmalarımızda muttasıl devam ediyor. Enkazları kaldırdıktan bilahare kent merkezlerimizi üstelik tarihi dokularıyla, kültürüyle gene canlandırma yazar ayağa kaldıracağız. AK Tümen Balıkesir Teşkilatları kendisine ilk andan itibaren sahada ve ilimizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Balıkesir Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemizin önderliğinde çok yönlü çalışmalarımız devam ediyor. 3 milyonu geçen depremzedemiz ülkemizin aynı çokça iline göç etti. Balıkesir’imizde birlikte 19 bine andıran depremzedemizi misafir ediyoruz. Bu konuda bunaltıcı aynı çalışma programı gerçekleştiriyoruz. Depremzedelerimizin cümle ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Asrın felaketini yaşadığımız depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur, yaralılarımıza ivedili şifalar diliyoruz.

“Hareket bölgesini esasen ayağa kaldıracağız”

Biz balaban ayrımsız milletiz. Allah’ın izniyle hep alay malay, biricik yürek kendisine birlik yaralarımızı saracağız. Depremin yaşandığı 11 ilimizi tekrar ayağa kaldırıp, acılarımızı birlikte dindireceğiz. Bugüne kadar AK Fırka mukaddema yaşanan felaketlerde gücük zamanda yaşanan felaketlerin yaralarını sarmayı bildi. Şimdide 11 ilimizi yeniden ayağa kaldıracak, geleceğimizi milletimizle gelişigüzel kuracağız. Türkiye güçlüdür, milletimiz güçlüdür. Türkiye amacıyla hemencecik demin! Diye Niteleyerek çalışacağız ve çalışmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

“Balıkesir’üstelik misafir ettiğimiz depremzedelerimiz için bulunak beyan süreci başladı”

14 Mayıs seçimlerinde depremzedelerin düşünce kullanmalarına müteveccih anons ve bilgelik aktarımında kâin YANLIŞSIZ Öğür Balıkesir İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, “İçişleri Bakanlığı, Zat ve Vatandaşlık İşleri Umumi Müdürlüğü aracılığıyla yapılan açıklamada, depremzedelerin 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde seçilmiş ve seçilme hakkını kullanabilmesi için yapması gerekenlere ilgili, “Sair ülke veya ilçelerden birine taşınmış ise taşındığı yerdeki adrese; yetersiz, otel, pansiyon gibi geçici yerlerde karışma, bire bir devlet evet üstelik ilçe içerisinde tevakkuf adresi dışında başka bir göz, inşa eş, mahdut, taşımalık, çadırkent, yaşlılar yurdu ve tıpkısı üzere yerde barınıyor ise bu çeşit geçici yerlere yönelik yapacakları bakir adres beyanını; 17 Mart saat 23.59’a büyüklüğünde can müdürlüklerine ayrıca e-Celal ve nüfusmatikler üzerinden yapabilecekler. Bu konuda bile Balıkesir’imizde misafir ettiğimiz depremzedelerimize yönelik YANLIŞSIZ Fırka Teşkilatları olarak vacip iş programlarımızı yaptık. Depremzedelerimizin hep birlikte olmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Başaran, “Bizim derdimiz budun, 6’lı koalisyonun derdi koltuk”

14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Saylav seçimlerinin ülkemizin ve milletimizin geleceği amacıyla iri ehemmiyet sunu ettiğini belirten Komutan Başaran, “Cumhurbaşkanımızın tabir ettiği üzere 6 masanın yani 6’lı koalisyonun gündeminde maalesef ülkemizin ve milletimizin tek meselesi namevcut. Onlar bir kesim değil benzeri çarkıt Türkiye’da olduğu kabilinden ağız ağıza çarpışma, ayak oyunu ve sektör üstüne müesses bire bir koalisyon hükûmeti yapısındalar. Güçlendirilmiş saylav sistem diye çıktıkları yolculuğun sonu at pazarlığından beter cumhur reisi yardımcılığı sektör ve paylaşım kavgasına dönüştü. Bizim derdimiz millet, onların derdi hamil.

Başaran, “14 Mayıs destanını Halk ittifakı ortaklarımızla gelişigüzel yazacağız”

Intihap kampanyamızı depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza hürmetimizin ve kıygın insanlarımıza olan saygımızın gerektirdiği hassasiyetle yürüteceğiz. Sandıklara kısmık topluluk çıkma, genişlik bayağı bire bir kaçağa göçeğe, hileye hurdaya saha vermeyecek güçlü tıpkısı yapılanma kuracağız. ’14 Mayıs destanını, bir süredir bu arada yol yürüdüğümüz, aramıza kullanılmamış katılan ve katılacak olan dostlarımızla Halk İttifakı adına birlikte yazacağız. DÜRÜST Fırka Balıkesir Teşkilatları ve Cumurhur İttifakı ortaklarımızla birlikte Balıkesir’de milletvekilliğinde 9’üstelik 9 yaparak seçimleri kazanacağız. Cumhurbaşkanımızı tekrar seçip, TBMM’deki saylav sayımızı arttıracağız. Türkiye amacıyla, Balıkesir amacıyla Müstacelen Şimdi! Diyoruz. Tam teşkilatlarımızla seçimlere hazırız ve çalışmalarımızı aralıksız tıpkı şekilde sürdürüyoruz. Alınan seçme kararının ülkemize, milletimize ve Balıkesir’imize leziz olmasını diliyorum” dedi. – BALIKESİR

Share: