Kılıçdaroğlu’na ait dosyanın üstelik aralarında olduğu 69 hülasa Meclis’e ulaştı

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Insan Umumi Başkanları Mithat Sancar ve Ülker Buldan ile DBP Umumi Başkanı Salihe Aydeniz’e ilişkin dosyaların de aralarında olduğu 69 fezleke TBMM’ye ulaştı.

Meclis’e gelen 69 dokunulmazlık dosyası, Temel ve Hak Katışık Komisyonu’na havale edildi. Gönderilen fezlekeler arasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten tıpkısı dosyası bulunuyor. CHP’den ayrıca, Umumi Başkan Yardımcısı ve Kalabalık Saylav Seyit Torun, Mersin Ağacı Milletvekili Mürtefi Çevrimli Başarır, İstanbul Saylav Turan Aydoğan’a ilişkin birer dosya bulunuyor.

Fezlekeler arasında, HDP’nin Kayırıcı Genel Başkanları Mithat Sancar ile Pervin Buldan’a ilişik 2’şer, HDP Van Milletvekilleri Sezai Büsbütün ile Aziz Orhan Işık üzerine 4’er, HDP Van Saylav Tayip Anne ile HDP Batman Saylav Ayşe Enerjik Başaran karşı 3’er, HDP’den İstanbul Milletvekili Zeynel Ilgi, Hakkari Milletvekili Sait Ata, Mardin Saylav Pero Dundar, Ağrı Milletvekili Dilan Taşdemir, Muş Milletvekili Şevin Coşkun, Van Mebus Garaz Sarısaç, Batman Mebus Feleknas Kuyruk Sokumu Kemiği ve Ağrı Mebus Sevgili Kusurlu için birlikte 2’şer dosya bulunuyor.Yine HDP’den İstanbul Saylav Hüda Kaya, Sazak Saylav Rıdvan Turan, Diyarbakır Milletvekili Dersim Acı, Muş Milletvekili Gülüstan Tığ Koçyiğit, İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu, Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, Van Saylav Abdulahat Arvas, Diyarbakır Milletvekili Remziye Kele, İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu, Mardin Saylav Ebrü Günay, Tunceli Mebus Alican Önlü, İzmir Mebus Serpil Kemalbay Pekgözegü, Şanlıurfa Mebus Ayşe Sürücü, Şırnak Milletvekili Nuran İmir, Siirt Saylav Meral Danış Beştaş, Adana Milletvekili Eksiksizlik Peköz, Antalya Milletvekili Eksiksizlik Bülbül, Balkı Saylav Abdullah Antrenör, Gaziantep Mebus Mahmut Toğrul ve İzmir Milletvekili Garaz Çepni hakkında 1’er dosya düz aldı.DBP Âdem Umumi Başkanı ve Diyarbakır Saylav Saliha Aydeniz’in ise 4 fezlekesi vadi alıyor.Bağımsız Muş Saylav Düz Yazı Işık ve TİP İstanbul Saylav Ahmet Süslü karşı birlikte birer dosya bulunuyor.

Ayrıca Galebe Partisi Genel Başkanı Beklenti Özdağ ile Demokrat Öğür Ordu Mebus Cemal Enginyurt hakkında hazırlanan ayrımsız fezleke da gönderilen dosyalar ortada meydan alıyor. Enginyurt hakkındaki hülasa, bire bir TV programındaki ‘kasten yaralama’, ‘alenen hakaret’ ve ‘tehdit’ suçlamalarını kapsıyor.

Share: