Kastamonu haberleri: Elektrikli Vasıta Yükleme Tarifesi Güncellendi

Yükleme ağı işletmeciliği faaliyetlerinin lisansa tabi tutulması ile yükleme hizmet tarifelerinde birlikte tadilat yapıldı. Kilowatt saat (Kw) üzerinden yapılacak ücretlendirme çerçevesinde elektrikli anahtar şarj istasyonları alanında cıvıltı gösteren Voltrun, şarj bakım vahit bedel tarifesini, basamak için (AC20) 3,91 TL/kWh, dalgalı akım ile yükleme eden istasyon (AC22) üzere bile 4,82 TL/kWh adına belirledi.

Türkiye genelinde 49 yıl süreyle yükleme ağı işletmeciliği yazmak amacıyla Erke Piyasası Aranjman Kurumu’ndan (EPDK) müsaade kayran Voltrun, tarifesindeki fark ile ilişik açıklama yaptı.

ELEKTRİKLİ ÇEVIRGEÇ YÜKLEME ÜCRETLENDİRMESİ KW SAAT ÜZERİNDEN YAPILACAK

Şarj zehir işletmeciliği faaliyetlerinin lisansa bağımlı tutulmasının peşi sıra daha geçmiş kW saat ve zaman üzerinden yapılan ücretlendirmenin eskimemiş yönetmelik ile takkadak kW saat ile yapıldığı bilgisi paylaşıldı.

Voltrun Satış ve Pazarlama Direktörlüğü, bakir fiyatlara KDV’nin karışma olduğunu ve bakir şarj bakım tarifesinin ‘Konut Özel (AC20) için 3,91 TL/kWh, alternatif akım ile şarj eden istasyon (AC22) için de 4,82 TL/ kWh olduğunu açıkladı. Fiyatların 31 Orak Ayı 2022’den itibaren makbul olduğu belirtildi.

Önceden mukannen benzeri prospektüs olmadığı belirtilerek bu hizmetin demincek bir tane fiyata sabitlendiği bilgisi üstelik paylaşıldı.

Share: