Karşıyakalı Okan Baydemir: Kalitemizi sahaya yansıtacağız

TFF 3’üncü Klasman 1’inci Kadro ekiplerinden Karşıyaka’nın eskimemiş transferlerinden 32 yaşındaki sol angıç oyuncusu Okan Baydemir, açıklamalarda bulundu. Okan, kaliteli bire bir mızıka olduklarını ve bunu sezon ortamında sahaya yansıtacaklarını belirtti. “Karşıyaka’ya gelmemdeki arz büyük sebeblerden aynı tanesi kulübün bana karşı olan ilgisiydi” diyen Okan, “Ustalık Direktörümüz Erman Günaçar ve Sportif Direktörümüz Atilla Güneş beni kadan haddinden fazla kulüpte kısaltmak istediklerini sunu sıcak şekilde hissettirdiler. Kulübü gelmeden önce çokça sıkıntılı süreçlerden geçtim. Play-Off finali oynadığım Iğdır FK ile tağyir sürecim kısık geçti. Yoksa Karşıyaka’ya daha er gelecektim” dedi.

Tecrübeli futbolcu, “Temmuz 13’ünde evvel kampımızı İzmir’ye yaptık. Tesislerimizde kampımız kaynaşma ve birliktelik namına çokça arka seviyede geçti. Bolu’da ise bati bire bir tempoda özverili benzeri şekilde çalıştık. Bolu kampında hocamızın cümle direktiflerini parçalanmamış anlamıyla uygulamaya çalıştık. Takımdaki hava ve birliktelik çok arka seviyede. İyi kim buradayım. Ortamımız çokça iyicene. Hiç yabancılık çekmedim. Umarım bu huy ve birliktelik zaman sonunan kadar böyle maruf. Çünkü hedefi şampiyonluk olan bizim kadar takımlarda bu birliktelik çok yetişkin bire bir prensip. Daha Çok çalışmalarımıza İzmir’de devam edeceğiz. Lige haddinden fazla dolgunca tıpkı mebde açmak istiyoruz. Çokça gür tıpkı oyuncu grubu ve maharet ekibe sahibiz. Bunu sahaya yansıtacağımıza eminim. Hücre körpe mevrut sevinçli ve aynı ayak topu izlettireceğimizi düşünüyorum” diye niteleyerek konuştu.

“TARAFTARIN BÜYÜKLÜĞÜNÜ BİLİYORUM”Okan Baydemir, taraftarları dahi övüp, “Karşıyaka taraftarının büyüklüğünü bilcümle Türkiye’nin bildiği üzere bende haddinden fazla ferah biliyorum. Bökelik yolunda eke aynı faal olacaklarını haddinden fazla dolgunca biliyorum. Küme çokça ince tıpkısı maraton seçme koşulda bize destek versinler. İyi günde çığlık günde yanımıza olmalarını istiyoruz” açıklamasını yaptı.SOMASPOR’A YENİLDİKarşıyaka, Bolu’daki 12 günce kampını 2’nci Grup ekiplerinden Somaspor’a 3-2 yenilerek tamamladı. Maçta Karşıyaka’nın gollerini Fatih Taşdelen ve Ertuğrul Sancaktutan, Soma’nın gollerini ise Emrecan Bulut, Oğuzhan Sebep ve Berkay Ekici attı. Kampı tamamlayıp 2 gün izne çıkan Karşıyaka, antrenmanlara cuma namazı haset tesislerinde gene başlayacak. Karşıyaka, kamptaki tedarik maçlarında elan önce Sapancaspor’u 5-1, Arnavutköy Bld’yi 2-1 yenmişti.

Share: