Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Kazuhiro, ziyaretlerde bulundu

Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Suzuki Kazuhiro, Hatay’da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Suzuki Kazuhiro ve beraberindeki astronomi, Japon hükümeti ve Japonya Arsıulusal İşbirliği Ajansı (JICA) eliyle gerçekleştirilen kalkınma iş birliği projelerinin lansman turu kapsamında Kırıkhan ilçesindeki atılmış su tasfiye tesisini konuşma ederek, yetkililerden vukuf aldı.

Hatay Akarsu ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU) Genel Müdürü İkbal Çelik, Kazuhiro’ya, tesisin çalışmalarıyla ilişik bilgi verdi.

Buradaki ziyaretin peşi sıra gazetecilere izah özne Sefirikebir Kazuhiro, İstanbul’daki patlama nedeniyle esbak olsun dileğinde bulundu.

Hatay’da iki günlük programları olacağını aktaran Kazuhiro, “Volta boyunca Japonya’nın amme ve hususi sektörünün Türkiye’ye yönelik sosyal ve kazançlı katkılarının farkına varmanızı kâm ederim.” dedi.

Kazuhiro, ziyaretlerinde Japon yeni kredisi kullanımıyla inşa edilen tesisleri yakından inceleme fırsatı bulacaklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Sizlere Japon yıpranmamış kredisi kullanımıyla mensur edilen Hatay atılmış akarsu tasfiye tesisi, yerli projelere mevhibe programı kapsamında gerçekleştirilen kadınlara müteveccih mesleksel yetişek merkezi takım sağlanması projesi ve Osmaniye’de Japonya-Türkiye eş girişiminin fabrikasını göstereceğiz. Devir kapsamında göreceğimiz parçalanmamış destinasyonlarda, fiilen o tesisi yönetenler veya orada çalışanlar, herhangi bir yapı ve ekipman hakkında bilgi verecek ve delalet edecektir.”

Sefirikebir Kazuhiro ve beraberindekiler, henüz bilahare Hatay Valisi Rahmi Doğan’ı ve Hatay Büyükşehir Belediye Reisi Lütfü Savaş’ı ülfet etti.

Kazuhiro’ya ziyaretlerinde JICA Türkiye Ofisi Başkanı Yuko Tanaka, HATSU Umumi Müdürü İkbal Polat ve İller Bankası Adana Havza Müdürü Muzaffer Akgüner haremlik etti.

Share: