İSTANBUL-SALDIRIYA UĞRAYAN KARTAL CEMEVİ BAŞKANI SELAMİ SARITAŞ, YAŞANANLARI ANLATTI

KARTAL’da evinin önünde motosikletli 2 dirilik marifetiyle saldırıya uğrayan alevi vakıfları federasyonu ikinci başkanı ve kartal cemevi başkanı selami sarıtaş, yaşadığı o anları anlattı. Komutan Sarıtaş, ‘sağduyulu bire bir şekilde kaosa okazyon vermeden bu günleri atlatacağızö dedi.

Kartal Cemevi Başkanı ve Alevi Vakıfları Federasyonu İkinci Başkanı Selami Sarıtaş, cemaziyelevvel akşam ezanı saatlerinde Kartal Cemevi’ndeki Muharrem Kocaoğlan programından döndüğü sırada, Orhangazi Mahallesi’ndeki evinin önünde motosikletli, kasklı 2 dirilik eliyle saldırıya tutulmuş, saldırganlar, henüz bilahare olay yerinden kaçarak uzaklaşmıştı. Genel sağlık durumu ongun olan Komutan Sarıtaş, yaşadığı o anları anlattı. Öte yandan saldırıya uğrayan Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş’ın evinin uğrunda polis ekiplerinin beklediği görüldü.

‘BANA HAKARET, SÖVME EDEREK EDISYON ATTI”

Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş, ‘Motosikletli karşı yönden geldi. Süratim yavaştı. Motosikletli önüme kırdı. Köle durmak zorunda kaldım. Bana tıpkısı madde soracaklar zannettim. 2 kişilerdi. Öndeki kasklı, arkadaki kapüşonlu ve maskeliydi. Arkadaki indi yanıma geldi. ’15 kolpo neresi?’ diyerek sordular. Ego üstelik geride kaldığını söyledim. Camım yarıya büyüklüğünde açıktı. Sonra bana taşlama, kalay ederek zor atmaya başladı. Kapıyı açmaya çalıştı. Açamadı kapıyı. Sonradan tıpkısı patırtı yaşandı. 3-4 zaman sürdü. Ego kendimi yan koltuğa atarak ayaklarımla kendimi savunmaya çalıştım. Bana sürekli zor atarak darbediyordu. Köle yaralandım. Kurgu durunca bir müddet elan kargaşa bitmeme etti. Aracın kornasına sonsuz matbu tuttum. O sırada motosikletten inmeyen kişinin yanına giderek motora binip gittiler. Matem günlerimizde bu tür ahval tatlıca olmuyor. Bizim birliğimizi dirliğimizi zedelemeye etkin sağduyuyla bu kök insanlara fırsat vermeyeceğiz” dedi.

‘EMNİYETİN KONUYLA İLGİLİ ARAŞTIRMASI DEVAM EDİYOR”

Polis ekiplerinin konuyu dip aynı şekilde araştırdığını belirten Başbuğ Sarıtaş, ‘Polis Güçleri ekipleri konuyu derin ayrımsız şekilde araştırdığını düşünüyorum. Mutlak ortaya çıkacaktır. Ankara’daki olayların devamı niteliğinde olduğunu düşünüyorum. Yanlışlık duyurusunda bulunduk. İfademizi üstelik o doğrultuda verdik. Emniyetin konuyla ilişik araştırması bitmeme ediyor. Alevi toplumu olarak bu zümre hâller yaşayabileceğimizi düşünüyoruz. Alevi toplumu barış, hoşgörü ve kardeşlikten yana benzeri toplumdur. Yüzyıllardır bu hakeza devam etti. Sağduyulu ayrımsız şekilde kaosa okazyon vermeden bu günleri atlatacağız. İstanbul Valisi Uca Yerlikaya’ya, Kartal Kaymakamı ve Kartal Güvenlik Müdürü’ne teşekkür ederim. Olayın olduğu dakikadan itibaren haddinden fazla yakın sargı ve alaka gösterdiler” diye niteleyerek konuştu.

Share: