İSTANBUL-SALDIRIYA UĞRAYAN KARTAL CEMEVİ BAŞKANI SELAMİ SARITAŞ, YAŞANANLARI ANLATTI

KARTAL’da evinin uğrunda motosikletli iki güç marifetiyle saldırıya uğrayan Alevi Vakıfları Federasyonu İkinci Başkanı ve Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş, yaşadığı o anları anlattı. Komutan Sarıtaş, “Sağduyulu ayrımsız şekilde kaosa punt vermeden bu günleri atlatacağız” dedi.

Kartal Cemevi Başkanı ve Alevi Vakıfları Federasyonu İkinci Başkanı Selami Sarıtaş, geri akşam saatlerinde Kartal Cemevi’ndeki Aşure Ayı Kocaoğlan programından döndüğü tam, Orhangazi Mahallesi’ndeki evinin önünde motosikletli, kasklı 2 güç marifetiyle saldırıya yakalanmış, saldırganlar, daha sonra fenomen yerinden kaçarak uzaklaşmıştı. Umumi esenlik durumu bol olan Başbuğ Sarıtaş, yaşadığı o anları anlattı. Mavera yandan saldırıya uğrayan Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş’ın evinin uğrunda polis ekiplerinin beklediği görüldü.

“BANA TAŞLAMA, KÜFÜR EDEREK YUMRUK ATTI”

Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş, “Motosikletli karşı yönden geldi. Süratim yavaştı. Motosikletli önüme kırdı. Köle ara vermek zorunda kaldım. Bana aynı özdek soracaklar zannettim. 2 kişilerdi. Öndeki kasklı, arkadaki kapüşonlu ve maskeliydi. Arkadaki indi yanıma geldi. ’15 orostopolluk neresi?’ diye niteleyerek sordular. Ego da geride kaldığını söyledim. Camım yarıya büyüklüğünde açıktı. Sonra bana taşlama, sövme ederek ağirlik atmaya başladı. Kapıyı açmaya çalıştı. Açamadı kapıyı. Sonradan bir arbede yaşandı. 3-4 an sürdü. Ego kendimi canip koltuğa atarak ayaklarımla kendimi savunmaya çalıştım. Bana sürekli yumruk atarak darbediyordu. Kul yaralandım. Çevirgeç durunca bir müddet elan anarşi bitmeme etti. Aracın kornasına daima matbu tuttum. O sırada motosikletten inmeyen kişinin yanına her an motora binip gittiler. Yas günlerimizde bu kabil hâller uz olmuyor. Bizim birliğimizi dirliğimizi zedelemeye müteharrik sağduyuyla bu nev insanlara okazyon vermeyeceğiz” dedi.

“EMNİYETİN KONUYLA İLGİLİ ARAŞTIRMASI BITMEME EDİYOR” Polis Güçleri ekiplerinin konuyu derin aynı şekilde araştırdığını söyleyen Başkan Sarıtaş, “Polis ekipleri konuyu derin bire bir şekilde araştırdığını düşünüyorum. Pekâlâ ortaya çıkacaktır. Ankara’daki olayların devamı niteliğinde olduğunu düşünüyorum. Cürüm duyurusunda bulunduk. İfademizi de o doğrultuda verdik. Emniyetin konuyla ait araştırması devam ediyor. Alevi toplumu namına bu çeşit vaziyetler yaşayabileceğimizi düşünüyoruz. Alevi toplumu hazar, müsamaha ve kardeşlikten yana tıpkısı toplumdur. Yüzyıllardır bu böyle devam etti. Sağduyulu bire bir şekilde kaosa okazyon vermeden bu günleri atlatacağız. İstanbul Valisi Ulu Yerlikaya’ya, Kartal Kaymakamı ve Kartal Inanma Müdürü’ne teşekkürname ederim. Olayın olduğu dakikadan itibaren haddinden fazla yakın bandaj ve dikkat gösterdiler” diyerek konuştu.

Share: