İstanbul merkezli 7 ilde Hususi Harekat destekli gayrikanuni laf operasyonu düzenlendi

İstanbul merkezli 7 ilde Hususi Harekat destekli gayrikanuni konu operasyonu düzenlendi

İSTANBUL – İstanbul Güven Müdürlüğü Siber Suçlarla Savaş Şube Müdürlüğü, İstanbul merkezli 7 ilde gayrikanuni konu faaliyetleri yürüttüğü tayin edilen 75 berbat üzere sabah saatlerinde senkronik ameliyat düzenledi.

Siber Suçlarla Savaşım Ofis Müdürlüğü ekipleri, 8 kamer boyunca yapılan beceri ve fiziki izlem sonucu denetim kararı verilen 75 şüphelinin yakalanması amacıyla İstanbul merkezli kendisine Ankara, Antalya, Bursa, Balıkesir, İzmir, Rize ve Mardin’üstelik 730 polisin katılımıyla cerrahi müdahale düzenledi. Operasyon, helikopter destekli çokça sayıda Özel Harekat polislerinin katılımı ile gerçekleşti. Düzenlenen operasyonlarda bazı şüpheliler gözaltına alındı.

Yasadışı bahis siteleri üzerinden haksız kazanç sağlayan ve Ö.G. isimli şahsın liderliğini yaptığı örgütün üyelerinin banka hesaplarında yaklaşık 1 bilyon teklik servet trafiği olduğu tayin edilirken bu trafiğin aynı kısmının Kuzey Makedonya’ya büyüklüğünde uzandığı ve faaliyetlerini de İstanbul’da kurdukları paravana şirketler üzerinden gerçekleştirdikleri belirlenirken operasyonlarda çok sayıda sayısal kayıt ve belgeye umum konuldu.Share: