“Hz. Musa’nın sandukasını arıyorum” diyen adam, kazma kürekle türbe ve mezarlıkları fesih ederken yakalandı

Bayburt’taki türbelere uymazlık veren ve akli dengesi durumunda sıfır insan, Bayburt İl Inanma Müdürlüğünün titizlikle yürüttüğü çalışmalar sonucunda yakalandı.

GÜNLERCE TAKİP EDİLDİ

Martir Osman Tepesi’ndeki Martir Osman Türbesini ve şehir merkezinde mevcut Kardeş Irade Ahmedi Zencani Türbesini kazma, kürekle halel fail F.K., isimli şahıs polisler tarafından takibe makbuz. Son olarak Martir Osman Tepesi’nde bulunan bire bir mezarı iptal etmesi üzerine fenomen adına giden polisler bamyatarlası alanda kâin kazma, kürek üzere malzemelerden numuneler alarak F.K.’nın, kimliğine ulaştılar. bununla birlikte 15 dolaşma süresince kamera görüntülerini inceleyici ekipler, F.K., isimli şahsı sokak çıkmaz, cadde ana yol arayarak kıskıvrak yakaladı.

“AKLİ DENGESİNİN YERİNDE OLMADIĞI ANLAŞILDI”

Polis merkezine getirilen can henüz sonra esenlik kontrolleri yapılmak amacıyla Bayburt Cesamet Hastanesine götürüldü. Yapılan kontroller neticesinde akılsal dengesinin durumunda olmadığı tayin edilen F.K., tedavisi olmak amacıyla Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine sevk edildi.

“HZ. MUSA’NIN SANDUKASINI ARIYORDUM”

Mavera yandan, F.K.’nın Hz. Musa’nın sandukasını yoklamak amacıyla hakeza bire bir girişimde bulunduğunu, amacının mezarlara engel çevirmek olmadığını belirttiği öğrenildi. Mavera yandan Hz. Musa’nın sandukasının nerede olduğu net olarak bilinmiyor.

Share: