Inanma kemeri simülasyon aracından inenler güven kemerinin önemini anladılar

Güvenlik kemeri benzetim aracından inenler emniyet kemerinin önemini anladılar

BAYBURT – Bayburt İl Cingöz Komutanlığı ekiplerince, Güllabi Genel Komutanlığı Trafik Daire Başkanlığına ilişik mobil tırda vatandaşlara kullanışlı trafik eğitimi verildi.

Gençosman Stadyumu içerisinde kâin spor salonu önünde kurulan Mobil Gidiş Geliş Yetişek Tırında çocuklara gidiş geliş kuralları anlatıldı. Güvenlik kemerinin tıpkı gidiş geliş kazasında ne derece büyük olduğuna özen elde etmek ve gidiş geliş kazalarını en aza düşürmek için planlı etkinliğe öğrenciler, vatandaşlar ve kollar okkalı demet gösterdiler.

Ekiplerin kontrolünde Inanma Kemeri Benzetim Aracına bindirilen 15 yaşını önceki öğrencilerle gelişigüzel yetişkinler kontra dönen, çarpmanın şiddetiyle sağa, sola savrulan miftah içerisinde trafik kazası anlarına şahitlik ettiler. Güven kemeri benzetim aracını test fail mektepli ve vatandaşlar, araçtan indikten sonradan emniyet kemerinin önemini anladıklarını, artık trafiğe çıktıklarında itimat kemeri takacaklarını söylediler.

Benzetim aracından inen ve o anlara şehadet fail benzeri mektepli ise, “Çok korkunç bire bir andı, itimat kemerinin önemini bu çevirgeç yardımıyla anladım. Elan ilkin inanma kemeri takmadığım amacıyla itimat kemerinin bu kadar kuvvetli olduğunu bilmiyordum, hor düştüğüm anlarda bile güvenlik kemeri beni tuttu” diyerek konuştu. Arkadaşıyla alay malay simülasyon aracına binerek kaza anlarına tanıklık eden bir farklı mektepli ise, “Ego araca binen biriyim, ailemle trafiğe çıkan biriyim. Bu benzetim aracına binmeden evvel güvenlik kemeri takan biri değildim. Simülasyon aracına bindikten sonra güvenlik kemeri takmaya başlayacağım, çevirgeç kullanan, kullanmayan herkes güven kemerini gerçekli taksın” dedi.

Öte yandan, etkinliğe katılan vatandaşlar alkollü hissi veren ispirto gözlüğü takarak ceza atışı atışları yaptı. Spor salonunda kurulan parkurda ise pedallı arabalara binen öğrenciler, kurnaz personeli gözetiminde inanma kemeri, gidiş geliş ışıkları, ihtar levhaları ve eğreti geçitleri üzerine kılgılı eğitim bilimi aldı.

Share: