Gülizar Biçer Karaca’dan Özhaseki’ye: “Temel Militanlığı, Amme Kaynaklarını Hesap Vermeden Taraftar Vakıflara Aktarılmasını Bu Ulus Sizden Öğrendi”

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, CHP’li belediyeleri eleştiren AKP Genel Başbuğ Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye “Sizlerin belediyecilik anlayışıyla CHP’nin çare belediyecilik anlayışı örtüşmüyor. Sizler taraftar vakıflara, kamu kaynaklarını vatandaşın hakkını, hukukunu, cebin terini aktarmayı belediyecilik anlayışı kendisine görüyorsunuz. Bu amme kaynaklarını aktarırken militan kadrolar yetiştirmeyi hedefliyorsunuz. Militan belediyeciliği bu ülkeye fakat siz gösterdiniz. Esas militanlığı, ana kamu kaynaklarının adisyon vermeden lehtar vakıflara aktarılmasını bu ulus sizden öğrendi” yanıtını verdi.

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Biçer Kara, AKP Umumi Başkan Yardımcısı Özhaseki’nin Denizli’da yaptığı konuşmaya ilgilendiren izah yaptı. Biçer Yağız şunları söyledi:

“2004’TE AKP’Lİ DENİZLİ BELEDİYE BAŞKANININ İLK İCRASI, 15-20 YILLIK ÇALIŞANLARI BİR GECEDE İŞSİZ VE AŞSIZ BIRAKTI”

“Sayın Özhaseki esbak Denizli’deymiş. Mikrofonu bulunca esmiş, yazmış, gürlemiş. Ayrımsız dönem önce de Uşak’ta aynı cümlelerle konuşmuş. Zat yerli hoşgörülü olduğu dönemi övmüş. Kayserili vatandaşlarımız müstelzim yanıtı vereceklerdir. Militan belediyecilikten bahsetmişsiniz. 2004 yılında Doğruluk ve Kalkınma Partisi Denizli’birlikte yerelde şehremaneti başkanlığını kazandığında şehremaneti başkanınızın ilk icrası, 15-20 almanak çalışanları, belediyedeki yüzlerce insanı tıpkısı gecede süreduran ve aşsız bıraktı. Namına, sizlere, uray başkanlarına biat edenler geldi. Asıl militan belediyecilik budur.

“SİZİN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINIZLA CHP’NİN DEVA BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI ÖRTÜŞMÜYOR”

Sizi anlıyoruz. 31 Mart hezimetini tıpkısı tür hazmedemediniz. Sizlerin belediyecilik anlayışıyla CHP’nin merhem belediyecilik anlayışı örtüşmüyor. Sizlerin belediyecilik anlayışının ne olduğunu gördük. Sizler lehtar vakıflara, kamu kaynaklarını vatandaşın hakkını, hukukunu, cebin terini aktarmayı belediyecilik anlayışı yerine görüyorsunuz. Bu amme kaynaklarını aktarırken militan kadrolar yetiştirmeyi hedefliyorsunuz. Militan belediyeciliği bu ülkeye ancak siz gösterdiniz. Anne militanlığı, ana amme kaynaklarının hesap vermeden yandaş vakıflara aktarılmasını bu kavim sizden öğrendi.

CHP belediyeciliğini ise yurttaş şöyle biliyor. En sıkıntılı günümde bir maskeyi dağıtamadığınız günlerde maskeyi belediyelerden aldılar. Dezenfektanı belediyeden aldılar. Kamu kaynaklarını şeffaf tıpkısı şekilde halkın yararına kullanıp sizlere harcandığını CHP’li belediyelerde gördüler.

“TEMEL PARANIN FAİZ BORCUNUN ALTINDA KALDIĞI NAMUS BORCU BATAĞINDAKİ BELEDİYE BÜTÇESİNİ GÖRSEYDİNİZ BELKİ UTANIR BU CÜMLELERİ SARF ETMEZDİNİZ”

Hazır Denizli’ye gelmişken Denizli Şehremaneti Başkanı’na şunları sormanızı isterdik: 2011 ve 2019 yılında belediye başkanı adaylığında Denizli’ye ahali plajı yapacaktı. Vatandaş inandı, oy verdi. Umum plajı nerede? Siz, borca batmış belediyeden bahsediyorsunuz. CHP’li belediyeleri hakeza suçluyorsunuz. Keşke Osman Zolan’a Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne ödeyemediği bütçenin üzerindeki faiz ve takanak yükünün hesabını dahi bir sorsaydınız. Denizlilerin alın terini özlük koltuğu için harcayan, yandaşlara peşkeş çekici Denizli Büyükşehir Başkanlığı’nın bütçesini bire bir önünüze getirseydiniz, asil paranın faiz borcunun altında kaldığı namus borcu batağındaki bütçeyi görseydiniz belki o devir utanır bu cümleleri gider etmezdiniz.

“HALKIN KAYNAKLARINI YANDAŞA PEŞKEŞ ÇEKEN SİZSİNİZ”

2015 yılında 250 liraya ahali için, bakımsız için, ensiz gelirli için hane yapacağız deyip milleti Çınar Meydanı’nda Uray’nin uğrunda dikip ellerinden makbuz aldığınız günleri hangi tez unuttunuz? Nerede bu 250 liraya konutlar? Nerede yapıldı? Keşke bunun üstelik hesabını sorsaydınız. Keşki CHP’nin Denizli Uray Başkanı’nın içtimai konut amacıyla Denizli halkının parasıyla satın aldığı Merkezefendi bölgesindeki o toplumsal hane alanını 15 kata çıkarıp rezidanslar yaparak vecibe batağındaki Denizli’nin borcunu oradan eğlemek üzere halkın ev umudu olan alanı zenginlere peşkeş almak üzere mir yetkisini sebep aldığını dahi sorsaydınız.

Kişi kendisi kadar bilir herkesi. Militan üstelik sizsiniz, halkın kaynaklarını yandaşa peşkeş çeken birlikte sizsiniz ve belediyeleri vecibe batağına sürükleyen üstelik sizlersiniz.”Share: