Erzincan’ın erdemli kesimleri ile Bayburt merkezde kar yağışı görüldü

Erzincan’ın faziletkâr kesimleri ile Bayburt merkezde kar yağışı görüldü

ERZİNCAN – Erzincan’ın yüksek kesimleri ile Bayburt merkezde kar yağışı görüldü. Bayburt- Trabzon sınırındaki yaylalardaki karla bütünleşen evler görsel ziyafet oluşturdu.

Önceki yıllara göre kar yağışının birkaç olduğu Erzincan ve Bayburt’ta esbak akşam ezanı saatlerinde espaslı başlayan kar yağışı sabahleyin saatlerinde dahi görüldü. Kar yağışı Erzincan’ın faziletkâr kesimleri Refahiye ilçesinin köyleri ve Çayırlı’da araziyi beyaza büründürdü.

Bayburt merkezde de etken olan kar yağışı vatandaşları sevindirdi. Bayburt Belediyesi ekipleri kent süresince karla mücadele çalışması yürüterek olumsuzluk yaşanmaması amacıyla çabalama sarfiyat ettiler.

Kar yağışının çıktı aktif olduğu Bayburt’un Aydıntepe ilçesi Trabzon sınırında kâin 2600 rakımdaki Dumlu, Kavlatan ve Günbuldu köyleri ve yaylalarında ahşap evler karla bütünleşerek görsel şölen oluşturdu.

Öte yandan Hava Bilgisi 12. Havza Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmeye bakarak, mıntıka genelinde çekicilik parçalı ve haddinden fazla bulutlu geçecek. Tün ve sabahleyin saatlerinde kayran düzlük sis ve pus hadisesi ile gelişigüzel buzlanma ve tuman olayı görülecek. Albeni sıcaklığının mevsim normallerinin üstünde seyredeceği bölgede rüzgar doğulu yönlerden belli belirsiz, ara sıra mutedil kuvvette esecek.

Erzincan ve Tunceli çevrelerinin karla muğlak yağmur ve kar yağışlı geçeceği tutum ediliyor.

Share: