DTO yardım tırlarını yola çıkardı

Denizli Tecim Odası (DTO) hareket tırlarına kıyamet bölgesindeki insanların ivedili ihtiyacı olan katalitik sobalar ile elektrikli ısıtıcılar ve depremzedelere bağışlanan arkalama malzemelerini yükleyip yola çıkardı.

Zelzele bölgesindeki afetzedelerin rüçhan ihtiyacı kendisine bildirilen katalitik tüplü sobalarla elektrikli ısıtıcıları temin fail Denizli Ticaret Odası (DTO), vatandaşın bağışladığı arkalama malzemeleriyle desteklediği önceki hazırlığını, yükleyip yola çıkardı. İlk etapta bölgeye 3 tır müzaheret yolladıklarını söyleyen DTO Başkanı Kasıt Erdoğan, sıhhi imdat araçlarını ivedili ayrımsız şekilde bölgeye aksettirmek için acilen yükleyip bire bir zaman ilk yola çıkardıklarını açıkladı. Başkan Erdoğan, “Delik namına imkanlarımız istikametinde ulaşabildiğimiz herhangi bir yerden bizden mergup ivedi ihtiyaç malzemelerini gerçekleştirme yazar hazırladık. Bu sırada üyelerimizi dahi arayıp havari olmaları üzere çağrıda bulunduk. İnsanlarımız da sıhhatli olsun; bizleri boydak bırakmadı. Depremzedelerin öncelikli ihtiyacı olan katalitik tüplü sobalarla elektrikli ısıtıcıları satın aldık ve topladık; ayrıca 10 bin kadar battaniyeyi bile halkımızın müzaheret namına getirdiği giyim malzemeleriyle alay malay facia bölgesine bir anda gönderme ettik” dedi.

Yönetim Yerleşmiş Başkanı Hedef Erdoğan’ın idaresindeki geniş aynı ekiple depremin çabucak peşi sıra toplanarak koordinasyon çalışmalarına başlayan DTO, tıpkısı bölüm tıpkı tırını deprem bölgesine yayılmak için yola çıkardı. Çok sayıda ilde yıkmacı zarara nöbet açan ve dolay illerde de hissedilen iki iri depremin yaralarını girmek amacıyla harekete güzeşte DTO, üyelerinden soba, ısıtıcı, battaniye, içlik ve giyit kabil sevimsiz albeni şartlarında bölgedeki insanın cankurtaranı olacak türden ürünleri çabucacık topladı. bu arada, vatandaştan gelen müzaheret malzemelerini birlikte derleyip düzenledi ve bu hazırlığına ekledi. DTO personeli ile yakınlarının ve odanın üyelerinin gönüllü adına bindi verdikleri himmet, şeb geç saatlere büyüklüğünde akıcı devam etti. Denizli Tecim Odası’nın hizmet binasında dönem boyunca hararetli tıpkısı say vardı. Elinde katalitik tüplü sobası evet birlikte elektrikli ısıtıcısı olanlarla DTO üyeleri, ilk kendisine bir tır dolusu malzemeyi bağışlayarak afetzedelere çatlamak amacıyla hazırladı.

İlk günün ardından şüphesiz çalıştıklarını ve bu esas kadar neler yaptıklarını anlatan Denizli Ticaret Odası Başkanı Kasıt Erdoğan, evvel etapta bölgeye 3 tır müzaheret yolladıklarını söyledi. Komutan Erdoğan, “Depremin ardından gönüllü üyelerimiz, meclis üyelerimiz ve komitelerimizden eş güdüm komisyonumuzu oluşturduk. ve afetlerde başvurduğumuz evgin müzaheret planımızı iri tıpkı bir anda uygulamaya koyduk. Halkımız de salim olsun; bizleri bekâr bırakmadı. Üyelerimize ide yolladık; basın yoluyla izah yaptık. Çağrımızın arkası sıra yardımlar baran kabilinden yağdı. Biz, seçme noktaya ve herkese ulaşarak rüçhan ihtiyaç malzemelerini bulup realizasyon etmeye çalıştık. Bunları satın aldık ve afetzedelere bağışlananlarla ayrımsız araya getirdik. Vatandaşımız birlikte elinde olanları getirip bize bıraktı. İlk dolaşma topladığımız malzemeleri, geri tün müzaheret tırımıza yükledik ve işlemleri biter bitmez yola çıkardık. Yardımlarımız devam edecek. Sürekli yorulmadan o saatten bu yana var gücümüzle çalışıyoruz. Zaman, budun olarak birbirimize sahip çıkma, kontak olma zamanıdır. Bu rütbe nazik yaralar fakat elbirliğiyle, dayanışarak elan çabuk sarılabilir” dedi. – DENİZLİ

Share: