Dolandırıcıların bakir hedefi EYT’liler! Birçok gönül mağdur, bu oyuna sakın gelmeyin

Cumhur Reisi Erdoğan’ın açıklamasının ardından 2 milyon üzerinde tekaütlük muntazır gönül şişman bahtiyarlık yaşadı. SGK memleket müdürlükleri önünde ve e-Cesamet portalında hem SGK durumunu öğrenmeye çalışanlar hem de hikmet kabul etmek isteyenler cihetiyle çokluk yaşanıyor. Bolu Düzce Sakarya EYT Mağdurları Derneği Başkanı Mehmet Mualla Çelik ise vatandaşların mağduriyetleri üzerinden alacak sağlamaya müteharrik dolandırıcıların olduğunu belirterek, uyarılarda bulundu.

“SERVET YATIRILDIKTAN SONRA SORULARINI ALIYORLAR”

Ara Sıra kişilerin, emekli olmayı muntazır vatandaşların mağduriyetlerinden faydalanmaya çalıştığına ilgi calip Polat, “Kıygın kitlenin üzerinden servet kazanmaya çalışanlar oluyor. Bunlar toplumsal iletişim araçları kanallarında, değişik kanallarda, öz televizyonlarında rant sağlamaya çalışıyorlar. karmaşık bilgilerle algılar yapmaya çalışıyorlar. Şöyle ki; ’52 yaş olacak, Finlandiya sistemi olacak, Almanya sistemi olacak. Prim şöyle olacak, araç hakeza olacak, planlamanızı yapın, çalışmalarınızı planlayın, kendinizi mütekait hazırlayın’ kabilinden insanların kafasını karıştıracak diyaloglar yapıyorlar. Sonrasında ise numaralar vererek arayan arkadaşlardan soruları öncesinde servet yatırmalarını isteyip mülk yatırıldıktan bilahare sorularını alıyorlar. Konu çok kilitsiz küreksiz, kimse parasını bu çeşit yerlere vererek dolandırılmasın. Kimesne bu şekilde insanlara inanmasın. Toplumsal düzenlilik kurumlarına her an hal bulabilirsiniz, bu işi gönüllü özne sosyal düzenlilik uzmanı ihvan var, sosyal medyadan farklı yerlerden konuları zaten anlatıyorlar. Bizlere üstelik ulaşabilirsiniz. Cemiyet başkanlarımızdan dahi bilgelik alabilirsiniz. Bu nev sahtekarlık yapanlara güvenmeyin” ifadelerini kullandı.

“KİMSE MÜLK ÖDEYEREK SORULARINA YANIT BULMAYA ÇALIŞMASIN”

Dolandırıcıların yıpranmamış yöntemler denediğine özen calip Mehmet Şanlı Polat, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Arkadaşlarımın ayrımsız çoğu, sosyal medyada değişik mecralarda konuşan, çıkışlı olmayan insanların peşine takılarak soru sorup mal ödeyerek sıkıntı yaşadıklarını anlatım ediyorlar. Kesinlikle kimse mülk ödeyerek sorularına karşilik bulmaya çalışmasın. Zira konu örtüsüz ve kesin. 1999 yılı öncesinde içtimai düzenlilik sistemindeki haklarımızın tamamen iadesi. Neydi 1999 yılı öncesinde bizim haklarımız. SGK toplumsal asayiş sistemi 1999 yılı öncesinde SSK, Ilgi-Kur ve Mütekait Sandığı şeklinde üçe bölünüyordu. Bunlardan SSK’bile şöyle tıpkı uzanım vardı. Benzeri el öncelikle 20 sene bayanlarda, 25 yıl erkeklerde fiili hizmet süresi dediğimiz proses ve peşi sıra prim günüde 5 bin kadınlarda ve erkeklerdeydi. Tamam Bağ-Düzem’lulara geçtiğimizde tıpkı şekilde 25 sene fiili hizmet süresi. O dönemki müteharrik arkadaşların Bandaj-Düzey’ların 7.200 zaman bayanlarda 9000 periyot erkeklerde olması gerekiyordu. Emekli sandığı de hakeza o şekildeydi. Bu haklarımızı anlayışsız kazandık. İnsanlar bunları aktarmak için SGK’lara gittiklerinde elhak gerekli müzaheret alabilecekler. Toplumsal Düzenlilik Sistemi ile dayalı e-devletinize, himmet hayatından bilgileri çok abat şekilde ulaşabilirler ve sıkıntılarınızla alakadar tıpkısı zamanda SGK müdürlüklerine anbean orada hem müracaatlarını yapabilir hem dahi davranışlar için bilgelik alabilirler. Banko ve banko birilerine sevap karşılığında vukuf kabul etmek gibi tıpkısı mücahede içerisinde olmasınlar. Istifham sorarak servet bitmek zorunda kalmasınlar. Bizler elimizden geldiğince mukteza bilgileri vermeye çalışacağız inşallah. Içtimai güvenlik uzmanı kızıl arkadaşlarımız, SGK müdürlerimiz, çalışanlarımız üstelik bu konuyla ilişkin yardımlarını esirgemiyorlar”

“EYT’DE ZAFERE ULAŞTIK”

Azim ve akide ile mücadele ederek mutlu sona ulaştıklarını belirten Polat, “Mücadelemize 2018 yılında derneklerle başladık. 2018 yılı öncesinde ise belli dönemlerde icraat oldu. 2015 yılında ülke genelinde dernekleşmeler başladı. Bizler üstelik Bolu Düzce Sakarya Derneği kendisine bu işin içine aktif yerine vadi aldık. Alelhusus millî basında kayran alan aynı tabut eylemiyle gündeme oturduk. Elan sonrasında derneğimizi büyüttük. İlerleyen süreçte değişik evrelerden geçerek akıbet 2020 yılında EYT platformu temsilcisi adı altında bizler temsilciliğini yaparak, iktidarımıza görüşmelerimizi yaptık. İktidarımıza yapmış olduğumuz görüşmelerin böylecene yıl böylecene bize söylendiği kabil EYT’nin müjdesini bütün bu arada aldık. Sevinçliyiz, gururluyuz savaş ettik. Azimle, inançla mücadelemizin sonuna geldik, EYT’bile zafere ulaştık” dedi.

Share: