Düzce’nin turizm ilçesi Akçakoca yılbaşına amade

Düzce’nin, Gün Batısı Karadeniz’in incisi namına kabul edilen ilçesi Akçakoca’da, yılbaşı için otellerde doluluk yüzde 70’e ulaştı.

Ankara ve İstanbul kabil metropollere yakınlığı, denizi ve doğasıyla turistlerin uğrak noktalarından Akçakoca’da yeni sene amacıyla otel ve pansiyonlarda rezervasyonlar bitmeme ediyor.

Yılbaşı rezervasyonlarının yüzde 80’e ulaştığı ilçede, konaklama mekanlarının kamu sığa doluluk oranıyla hizmet vermesi bekleniyor.

“Ana Şehir şehirlere yakınlığı nedeniyle turistlerin ilk tercihleri arasında”

Akçakoca Turizm ve Tanıtma Derneği Komutan Yardımcısı Ömer Özcan, AA muhabirine, tekmil işletmelerin yılbaşına hazır olduğunu söyledi.

Akçakoca’nın ana şehir şehirlere yakınlığı zımnında turistlerin önce tercihleri beyninde olduğunu belirten Özcan, “İlçemiz, turistik tesisler geçmişten gelen gelişim tecrübesi ve birinci sınıf hizmet anlayışıyla yılbaşı tatilinde Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa üzere yakın illerdeki turistlerin rüçhan tercih yeri oldu. Dinlence planlarını akıbet güne kadar belirlemeyen birçok tatilcinin rüçhan yakın duruluk tatil bölgesiyiz.” diye konuştu.

Özcan, meteoroloji raporlarına göre hafta sonu bölgede havanın iyice geçmesinin beklendiğini dile getirerek, “Bahir, huy ve tarih severleri 2023 yılının geçmiş gününde bu güzellikleri yaşamaya ilçemize nida ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: