DEÜ’den Devir Tedavi Merkezi atağı

– DEÜ’den Güneş Otama Merkezi atağı

Aynı anda otama gören hastaların oranı yüzde 72 arttı

Prof. Dr. Ahmet Gaye Yılmaz Devir Tedavi Merkezi ve Kemoterapi Ünitesinin kapasitesi artırıldı

İZMİR – Dokuz Ilkgüz Üniversitesi Rektörlüğü yoluyla yenilenerek kapasitesi artırılan Prof. Dr. Ahmet Gaye Yılmaz Güneş Tedavi Merkezi ve Kemoterapi Ünitesi, Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın katılımıyla törenle açıldı. Tadilat maliyeti tahminî 2 milyon lira olan merkezde bir anda tedavi gören hastaların oranı yüzdelik 72 arıtılarak 29’dan 50’ye çıkarıldı.

DEÜ Araştırı Uygulama Hastanesi Prof. Dr. Ahmet Tasavvur Yılmayan Zaman Otama Merkezi ve Kimyasal Tedavi Ünitesi, DEÜ 15 Orak Ayı Afiyet ve Müzakere Yerleşkesinde düzenlenen törenle açıldı. Forma, çalışmalar çerçevesinde tamamen yenilendi. Kemoterapi uygulama standartlarının iyileştirildiği merkezde, benzeri anda tedavi gören hastaların oranı yüzde 72 arıtılarak 29’dan 50’ye çıkarıldı. Törende mütekellim DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Mesaimizin balaban aynı kısmını hastanemizin henüz dolgunca hale gelmesine veriyoruz. Karşılığını da hep beraber alıyoruz. Bire Bir kısmını mail zamanda açtığımız, tıpkısı kısmını duyurmadan daima yenilediğimiz, bire bir kısmını planladığımız uygulamalarımızla yolumuza devam ediyoruz. Bu ünitemiz 3 ay gibi kısa aynı zamanda büyütüldü. 2 milyon liraya mülk oldu. 900 metrekare tasarruf alanına cemaat hat, baştanbaşa yenilendi. Hastalarımıza ve hususi gereksinimi olan vatandaşlarımıza yönelik 6 adet ayakyolu, 3 nüsha dahi etüt odası oluşturuldu. Değişik hastalarımızın konforlu ayrımsız şekilde beklemelerini ulaşmak üzere üstelik kâin olan kayran genişletilmiş ve hastalarımızın kapalı mekanda ilk kânun beklemeleri sağlanmıştır. Otama salonu kullanım alanı bile 200 metrekareden 400 metrekareye çıkarılmıştır” dedi.

Pandemide hayatını kaydeden Prof. Dr. Ahmet Hedef Yılmayan’ın adı verildi

DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Mualla Özcan da “Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, elden İzmir ve Iye Bölgesinde değil, hem ulusal hem dahi arsıulusal ortamda aktüel kanser tedavisi, amansız hastalık teşhis ve kanser tedavisi üzere araştırma ve ihya faaliyetlerini gerçekleştiren çokça kocaman benzeri çalım. İnsanlar, hastalığı hissettiklerinde veya tıpkısı yakınında kanserle karşılaştığında, bu hastalığın azılı yüzüyle karşılaşırlar amma esasta bu hastalığın yüzü azgın değildir. Yapılması gerekeni fethetmek dışında tıpkı ödevimiz yoktur” diyerek konuştu. DEÜ Araştırı Aplikasyon Hastanesi Gün Tedavi Merkezi Kimyasal Tedavi Ünitesine, pandemide hayatını kaybeden Prof. Dr. Ahmet Misyon Yılmayan’ın adı verildi.

Konuşmaların arkası sıra protokol yoluyla açım kurdelesi kesildi. Ardından merkezde inceleme yapıldı.Share: