Çöp evden sâdır çocuğu tanıyan doktor: Acile mevrut anneannesine refakat ediyordu

BURSA’bile Çekirge Celal Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanı adına fariza eden Dr. Enis Cömert, teyzesi Kamuran Kaynak Acara tarafından kaçırılıp gübür eve dönüştürülen dairede kudretsiz halde kâin Cem Muhammet A.’yı, 3 sene evvel ruh rahatsızlığından ölen anneannesinin tedavisi sırasında tanıdığını söyledi. Dr. Cömert, “O devir 6 yaşında olan Cem Muhammet, rahatsızlanan anneannesiyle ivedi servise geliyordu. Ona refakat ediyordu. Çok akil ve aşırı ayrımsız çocuktu. Ona bergüzar isnat etmek istiyorduk. Anneannesinden cevaz almadan hediyeyi akseptans etmiyordu” dedi.

Nilüfer ilçesi Görükle Sakarya Mahallesi’ndeki dairesini 2020 yılında Kamuran Pınar Acara’a kiralayan Aydın S., kiracısının on paralık ifa yapmaması üstüne avukatı Batuhan Arısoy aracığıyla mahkemeye başvurdu. Bursa 4’üncü İcra Hukuk Mahkemesi, habbe tahliyesine karar verdi. Kararın ardından eve giden icra ekibi, içerisinin çöple meşgul olduğunu gördü. 22 Orak Ayı haset arılık için eve gelen belediye ekipleri, kapısı kilitlenmiş olan çöplerle mahmul odada Kamuran Bulak Acara’ın yeğeni Çokluk Muhammet A.’yı beceriksiz ve nısıf baygın halde buldu. Tahminî 1 yıldır odada tutulduğu oranlama edilen çocuk, hastaneye kaldırıldı.

Olayın arkası sıra gözaltına alınan, ifadesinde “Yeğenim anneannesi ile bu arada kalıyordu. Annem öldükten sonradan site dışında yaşayan kardeşim ile bildirişim kurmaya çalıştım. Fakat annesi çocuğu istemedi. O yüzden çocuğu yanıma aldım. Annesi istemediği amacıyla yeğenime ego bakıyordum. Kardeşimin çocuğunu akseptans etmesi amacıyla da bazen iletişim kurup, inandırma etmeye çalışıyordum” diyen Kamuran Pınar Çevik tutuklandı.Oğlunun kardeşinin birlikte olduğunu öğrenince Bursa’ya gelen Yasemin Acar, Cem Muhammet’i alarak Antalya’evet döndü. Muhammet Çokluk elan sonradan Antalya Eş ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce himaye altına makbuz. Tezyifkâr bala rahatsızlığı nedeniyle Akdeniz Üniversitesi Tababet fakültesi Hastanesi’ne yatırıldı.’BİLGİSAYARI ÇOK SEVİYORDU’Bursa’bile Çekirge Kerem Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanı kendisine fariza özne Dr. Enis Koçak, Çokluk Muhammet A.’yı kendisini ve hastanede müteharrik bir nice personelin çokça iyi tanıdığını söyledi. Cem Muhammet A.’nın 3 sene öncesine kadar ihtisas hastası olan ve daha bilahare yaşamını yitiren anneannesi hastaneye gelip ona refakat ettiğini açıklanan Ehlivukuf Dr. Enis Bonkör, şöyle konuştu:

“Anneannesi Gök Hanımı ihtisas hastalığından yağlık 2013 yılından itibaren izlem ediyordum. Çağ sulandırıcı çıkar yol kullandığı amacıyla tahminî 20 günde bire bir kontrole çağırıyorduk. Vefatından yaklaşık 1,5 sene ilk 6 yaşlarında adını bize Cemal olarak tanıttığı torunuyla gelmeye başladı. Adı Cem Muhammet’miş. Anneannesini akıbet zamanlarında kontrollere elan kesif olarak çağırmaya başlamıştık. Toplama Muhammet A., anneannesiyle gelirken derun biraz erken girer, bizimle kardeş kardeş ederdi. Bilgisayarla oynardı. Gök Hanımı ivedi servise muayene ve tedavi için gönderiyorduk. Toplama Muhammet, anneannesini evgin servise götürerek sonuçlar çıktığı devir bizim yanımıza getiriyordu. Üste sonuçlara ikimiz bu arada bilgisayardan bakıyorduk. Toplama Muhammet’in tıpkı özelliği vardı. Geldiğinde ego bütün çeşit ya birlikte çikolata gibi benzeri hediyeler veriyordum. Amma anneannesinden izinsiz hayatta kabul etmezdi. Kategorik anneannesinden izin alıyordu. Bu şekilde Cem Muhammet’i yakından tanıma fırsatı buldum. Onun serencam halini görünce haddinden fazla üzüldük.”Share: